Dr. Nowzaradan Kimdir Ve Hakkında Hiç Duymadıklarınız

TLC’de yayınlanan Ağır Yaşamlar programının başarılı doktoru Dr. Nowzaradan programın kendisinden bile daha ünlü artık.

Özellikle ülkemizde çok sevilen Dr. Nowzaradan ya da hastalarının ona seslendiği isimle Dr. Now dobralığı, tatlı-sert mizacı ve hastalarına olan farklı yaklaşımıyla kalpleri çoktan kazandı ve kendine sadık bir hayran kitlesi edindi.

Dr. Nowzaradan’ın tam adı Younan Nowzaradan ve 1944 İran doğumlu

İran’da doğup büyüyen ve orada eğitim alan Dr. Now bugüne bugün tam 74 yaşında. Yaşına göre oldukça dinç olduğu ve hala büyük bir enerjiyle, istekle çalıştığı sizin de gözünüzden kaçmamıştır diye düşünüyoruz.

Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1970 yılında mezun oldu

Şu anda Houstan’da yaşıyan Dr.Nowzaradan tek bir işle yetinmeyen çok çalışkan bir doktor. Zira son dönemde Houstan çevresinde yer alan First Street, Tidwell Doctors Hospital, Renaissance, Surgery Speciality ve University General Hospital’da çalıştığı biliniyor.

20 yılın üzerinde laparoskopik cerrahi, 6 yılın üzerinde ise laparoskopik bariatrik cerrahi geçmişine sahip

İnsanların fazla kilolarından kurtulmak için hayatlarını emanet ettikleri Dr.Nowzaradan’ın sadece mide by-pass ameliyatında uzmanlığı yok. Vasküler ve zayıflama ameliyatları da yapan Dr.Now mide kelepçesi, tüp mide ameliyatı ve revizyon cerrahisinde de oldukça deneyimli.

Ağır obezite sorunu yaşayan ve kimsenin ameliyat etmek istemediği yüzlerce kişiyi hayata döndürdü

Dr.Now 1975 yılında Delores ile evlendi. Delores o sıralar sekreterlik yapıyordu, evlenince işi bıraktı ve hayatını ailesine adadı. Hatta Dr.Now’un hasta annesiyle de o ilgilendi.

Younan ve Delores Nowzaradan çiftinin üç çocuğu oldu. Ancak 27 yıllık evliliklerinin ardından 2002 yılında boşandılar. Sebebi ise sizi şaşırtmayacak: Dr.Now’un çok yoğun çalışması!

Oğlu, Ağır Yaşamlar programının yapımcısı aynı zamanda

Başarılı cerrahın oğlu Jonathan Nowzaradan, babasıyla birlikte çalışıyor. Kendisi severek izlediğimiz Ağır Yaşamlar programının yapımcısı. Jonathan ayrıca yine TLC programlarından olan Shipping Wars ve Half Ton Teen’in de yapımcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: