Dünyanın Farklı Yerlerinde Çıkan Monolit Aslında Nedir ?

Monolit, yekpare taş veya kayadan meydana gelen, görünüşte dağ benzeri bir jeolojik veya teknolojik, büyük boyutlu bir kitledir. Sıklıkla çok sert ve katı metamorfik kayadan olan bu kitleleri, genellikle erozyon açığa çıkarmıştır.

Tabi bizim monolit pek doğa olayı gibi durmuyor.

Daha önce ABD ve Avrupa’da bulunan monolitlere benzerliği ile dikkat çeken ve son olarak Göbeklitepe’de ortaya çıkan monolit kim ya da kimler tarafından araziye dikildiği resmi olarak açıklanmadı.

Monolit, sosyal medyada bir mem telaşı ve hatta komplo teorileri yarattı.

İlki ABD’de, Utah çölünün ücra bir kısmının üzerinde uçan bir helikopter ekibinin, 18 Kasım’da aşağıda garip bir heykeli fark etmesiyle keşfedildi.

Yetkililer, bilim adamları parıldayan, aynalı nesnenin çölde ücra bir noktaya nasıl yerleştirildiğini düşünürken, monolit 27 Kasım’da göründüğü kadar gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

Utah’ın ortadan kaybolmasıyla aynı zamanlarda, Romanya’nın yamacında dünyanın diğer tarafında parlak bir metal monolit belirdi. Aynı şekilde, yapı, kuzey Neamt ülkesinde yerel bir arkeolojik dönüm noktası olan Petrodava Dacian Kalesi’nin yakınında ilk görülmesinden birkaç gün sonra ortadan kayboldu. Kısa bir süre sonra, Güney Kaliforniya’daki bir dağ yolunun tepesinde, o da yok olmadan önce yeni bir monolit görüldü.

Utah, California ve Romanya’da bulunan monolitler

Ardından, Aralık ayının ilk hafta sonunda insanlar Wight Adası’ndaki bir plajda uzun, parlak bir monolitin karşısına çıktı. Sütun, adanın batı tarafındaki Compton Plajı’nda görüldü.

Uzaylılar ve UFO ile ilgili tüm tartışmaların ortasında, En Ünlü Sanatçı adlı (THE MOST FAMOUS ARTİST)isimsiz bir kolektif, Utah ve California heykellerinin itibarını aldı ve her biri 45.000 dolara üç kopya satıyor.

ABD’deki olayı üstlenen biri oldu ama Avrupa Ve Türkiye’den hiçkimse üstlenme olmadı belki gerçekten de uzay dışı birileri bırakmıştır ya da insanları korkutmayı seven bazı insanlar 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: