Gloria Ramirez (zehirli kadın)

İki çocuk annesi Gloria Ramirez’in durumuyla ilgili bilinen en net şey kadının rahim ağzı kanserine yakalandığı. Geri kalan sırlar bugün bile çözülebilmiş değil. Hatta Adli Tıp alanındaki otoritemiz Sevil Atasoy bile sonradan olayın yaşandığı hastaneyi ziyaret etti. Gloria Ramírez’e toxic lady (zehirli kadın) lakabının takılmasına sebep olan olayın ne olduğu hâlâ bulanabilmiş değil.

1994 yılında 31 yaşındaki Ramirez kansere bağlı ağrılarından dolayı Riverside General Hastanesine gitti. Hemşirelerden biri Ramirez’in kolundan kan almak istedi. Kan tüpe dolmaya başladığı anda amonyağa benzer bir koku odayı sardı ve hemşire bayıldı. Gelen diğer hemşire ve onun ardından olaya müdahale etmeye çalışan doktor da kendilerinden geçtiler. Bunun üzerine acil servisteki herkes otopark alanına çıkartıldı. Bir süre sonra Ramirez böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti. Kadının ölümünden hemen önce vücudunda daha önce tıp tarihinde rastlanmayan bir olay yaşandı. Vücuttan yeşil bir sıvı sızıyordu.

Ramirez olayında genç kadının kanının bulunduğu odadaki hemen herkes bayılmış, ona direkt temas edenler uzun süre hasta kalmış hatta iş göremez hale gelerek mesleği bırakmak durumunda kalmıştı. Olaydan sonra Ramirez’in bedeni hava geçirmez iki ayrı poşete sıkıca sarılarak tabuta alındı. Tüm incelemelere rağmen vücudunda amonyak, hidrojen ya da siyanür gibi bulgulara rastlanamadı. Aydınlatılamayan olayın ardından başlayan komplo teorilerinde işin içine CIA bile karıştı. Bilinmeyen gizli kapalı deneylerden bahsedildi. Ramirez’in ailesi, hastaneden ve görevli personelden şikayetçi oldu. Olayı üzerindeki sır perdesi hâlâ kalkmadı. Olay sonradan The X-Files ve Grey’s Anatomy dizilerinde de konu edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: