Google Earth View uzaydan görüntüler ekliyor

Google Earth View yüksek çözünürlüklü 1.000 yeni görsel alarak büyümeye devam etti. Son derece büyüleyici manzaralara sahip olan bu platform ilerleyen yıllarda daha yeni yıl manzaraları platformuna katmak istiyor.

Şirket, uzaydan çekilen binlerce manzara görüntüsünü Google Earth View için toplamaya devam ediyor. Yaklaşık olarak on yıl boyunca büyümeye devam eden koleksiyon; Android cihazlar için duvar kağıtları, Chromecast ve Google Home için ekran koruyucuları ve daha pek çok amaçla kullanım imkanı sunuyor.

Google; bugün, koleksiyona 1.000’den fazla yeni görsel ekleyerek Earth View’daki en büyük güncellemesini gerçekleştirdi. Bu yeni eklenenler sayesinde, koleksiyonda yer alan görsel sayısı 2.500’ün üzerine çıktı.

Bütün dünyayı gözler önüne sermeyi başaran Google Earth, bunu yapmak için uydulardan çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafları tercih ediyor. Yaklaşık olarak 50 yıl öncesine kadar uzaydan görüntü elde etmek imkânsızken, şimdi bu hizmete milyonlarca insan ulaşıyor. Ugulamanın gelişimi pek kolay olmadı ve uygulama, pek çok aşamayı atlatmayı başardı.

2001 yılında kullanıma açılan Google Earth, Temmuz 2005’te sadece ABD’nin tamamına yakınını nispeten yüksek çözünürlükte fotoğraflarla görsel haline getirebiliyordu. Atmosferin üstünden çekilen fotoğrafların bir koleksiyon şeklinde sunulduğu Earth View’ı gerçek hale getirmek için Ubilabs ile iş birliği yapan Google, doğru görüntüleri elde etmek istiyor. Platformun resmi web adresi üzerinden yeni görüntülere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

KAYNAK : CNN TÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: