GTA 6 söylentisi, günümüz Vice City’de kurulduğunu ancak 2025’e kadar çıkmayabileceğini iddia ediliyor

GTA 6, Vice City’nin modern bir versiyonunda kurulabilir, ancak bilinen sızdırıcı Tom Henderson’a göre 2025’e kadar çıkmayabilir.

Yeni bir videoda, en çok Call of Duty ve Battlefield 2042 sızıntılarının kaynağı olarak bilinen Henderson , GTA 6’nın 80’ler temalı bir ‘ Proje ‘ raporlarına aykırı olarak Vice City’nin modern bir rekreasyonunda geçeceğini iddia ediyor. Rockstar’ın, devam eden GTA Online içeriği oluştururken geliştiricilerine mümkün olduğunca fazla özgürlük sağlamaya istekli olduğu bildiriliyor ve Henderson, zamanda geriye gitmenin bu olasılıkları sınırlayacağını belirtiyor.

Henderson ayrıca, sistemi Fortnite’ta kullanılana benzeterek, oyunun haritasının zamanla büyüyüp değişme potansiyelini de tartışıyor. Değişikliklerin tam olarak nasıl uygulanacağı belli değil, ancak Epic Games, battle royale haritasını düzenlemek için büyük ölçekli sezon sonu etkinlikleri kullanıyor. Ayrıca, videoda daha fazla ayrıntı gösterilmese de, teknoloji meraklısı bir kadın da dahil olmak üzere birden fazla oynanabilir karaktere sahip olacak deniliyor.

Ne yazık ki Henderson, GTA 6’yı görmeden önce birkaç yıl bekleyebileceğimizi düşünüyor. Daha önce 2023’ün oyun için olası bir çıkış yılı olduğunu öne sürerken, şimdi 2025’e kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Bu tahminde çeşitli faktörler var. ; Henderson, Rockstar’ın Red Dead Redemption 2’ye yaklaşırken ciddi bir kriz yaşandığına dair raporların ardından çalışanların refahına odaklandığını söylüyor; ayrıca GTA 6’nın yalnızca PS5 , Xbox Series X ve PC’de çıkacağını ve Rockstar’ın kendi birim satışlarını en üst düzeye çıkarmak için daha fazla güncel nesil konsolların satılmasını beklemek istediğini iddia ediyor. Stüdyonun ayrıca herhangi bir gecikmeden kaçınmaya istekli olduğu söyleniyor, bu nedenle oyunla ilgili herhangi bir bilgiyi çok erken açıklamayı erteliyor ve ayrıca devam eden bir gelir akışı olarak GTA 5’e güvenebiliyor.

Henderson, herhangi bir sızıntıda olduğu gibi, Rockstar’ın kendisinden daha fazla şey öğrenene kadar izleyicilerin bu bilgiyi sağlıklı bir şüphecilik dozuyla almaları gerektiğini öne sürüyor. Bununla birlikte, bu videoda ana hatlarını çizdiği zaman çizelgesinin , geçen yıl GTA 6’nın erken geliştirme aşamasında olduğunu iddia eden bir raporla kabaca örtüştüğünü belirtmekte fayda var . Bu rapor aynı zamanda oyunun zamanla büyüyen daha küçük bir harita ile başlayabileceğini belirtiyor. Somut bir kanıt olmaktan uzak, ancak çok beklenen başlıkla ilgili birkaç erken ayrıntıyı ortaya çıkarabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: