GUMBALL FİLMİ VE DİZİSİ HAKKINDA AZ BİLDİĞİNİZ BAZI ŞEYLER VE GUMBALL FİLMİ YAYIN TARİHİ

The Amazing World of Gumball (GUMBALL’UN İNANILMAZ DÜNYASI kısaca GUMBALL)

2011 Yılında hayatımıza giren ve bunca yıl hiç bıkmadan izlediğimiz çizgi film kriterlerine giren Gumball 12 eylül 2019 (TÜRKİYE TAKVİMİ İLE) da bitti. Ve açıkçası finali hiç tatmin edici bir son değildi çünkü hikayenin devamı var gibi bitirmişlerdi ki zaten varmış ama tarihinin ne zaman olduğunu bilmiyorduk.

Geçtiğimiz aylarda 17 şubat 2021’de Cartoon Network resmi twitter hesabında Gumball’un filmi yapılmaya başlandı diye tweet attı bu hepimizi bir nebze olsada mutlu etti.

https://twitter.com/cartoonnetwork/status/1362099558856224772

Peki film 17 şubat 2021 tarihinde yapılmaya başlandıysa ne zaman ekranlara gelecek ?

Bunun için bir çok öngörümüz var ama biraz araştırma yaptığımda çoğu yabancı kaynaklar 2022 yılında vizyona gireceğini söylüyor tabi ki bu resmi bir doğrulama değil ama bizim açımızdanda 2022’de çıkması muhtemel gibi duruyor.

GUMBALL DİZİSİNİN HİKAYESİ NEDİR ?

Çizgi dizi, Elmore şehrindeki 12 yaşındaki Gumball Watterson adındaki mavi bir kedinin, Darwin Watterson adındaki turuncu bir balığın ve ailesinin başından geçen konuları ele alır.

Başrol Gumball (önceden Zach) Tristopher Watterson, Gumball’un Muhteşem Dünyası’nın ana karakteridir. 12 Yaşında, açık mavi renkli, erkek bir kedidir. Elmore Ortaokulu’nda okur. Darwin Watterson adında, 10 yaşında üvey bir kardeşi (aynı zamanda en yakın arkadaşı) . Ayrıca Anais Watterson adında 4 yaşında dahi bir kız kardeşi vardır. Gumball, Lucy Simian’ın sınıfındadır. “Kabuk” bölümünden itibaren Penny ile sevgilidir.

GUMBAL ASLINDA SİYAH KEDİ OLACAKTI

 Yapımcılar en başta Gumball’u siyah bir kedi olarak tasarlayacaklardı. Ama “siyah kedi uğursuzluk getirir” batıl inancına sahip oldukları için bu fikirden vazgeçtiler.

GUMBALL KİŞİLİĞİ

Gumball, eğlence aşığıdır ve çok hiperaktiftir. Bir sorun çıktığında her zaman mantıklı olan çözümü değil, mantıksız, saçma olan çözümü uygular. Sorunu oluşturan tehlikeden daha büyük tehlikelere bulaşır. Darwin ile birlikte hep talihsizlik yaşar. Gumball, Darwin gibi çok iyimserdir. Hatta o kadar iyimserlerdir ki, karşıdaki kişi yardımlarını gerçek anlamda istemese bile onlara yardım etmeye çalışırlar. Başarılı olana kadar pes etmezler (iyimserlik konusunda). Başka konularda çabuk pes ederler.

GUMBALL WATTERSON

Cinsiyeti:Erkek ♂
Diğer adları:Mavi Şey (Öpücük bölümünde Büyükanne Jojo tarafından söylenmiştir,
GumballOopsYumurtaDingilİçÇamaşırı (Elbise bölümünde)
Türü:Kedi
Yaşı:12
Arkadaşları:Darwin,
Penny (kız arkadaşı),
Carrie,
Tobias (bazen),
Muz Joe,
Rocky,
Tina (bazen),
Bay Robinson (karşılıksız),
Clayton,
Molly
Düşmanları:Bayan Simian,
Jamie,
Tobias (bazen),
Tina (bazen),
Patrick (bazen),
Bayan Robinson,
Alan (bazen),
Rob (baş düşman)
Akrabaları:Darwin (üvey kardeşi),
Anais (kız kardeşi),
Nicole (annesi),
Richard (babası),
Büyükanne Jojo (babaannesi),
Frankie (dedesi),
Louie (üvey dedesi),
Bay Senicourt (dedesi),
Bayan Senicourt (anneannesi)
İşi:Öğrenci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: