ABD Başkanı Trump Viral Olan Kilise Önü Görüntüleri

ABD’de George Floyd’un polis tarafından gözaltına alınırken ırkçı bir şekilde öldürülmesi ardından başlayan ırkçılık karşıtı protestolarda 8. gün geride kaldı.

Göstericiler Salı günü de başkent Washington, New York City, Los Angeles ve Houston başta olmak üzere birçok kentte sokaklardaydı. Ülke genelinde protestolar dün büyük oranda barışçıl geçti.

Başkent Washington’da göstericiler Salı günü yeniden Beyaz Saray yakınlarındaki Lafayette Park yakınlarında toplandı.

Parkta güçlü bir askeri polis varlığı olduğu görüldü. Sokağa çıkma yasağının akşam 7’de başladığı başkentte polis göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

New York polisi ise sokağa çıkma yasağının başladığı akşam 8’den sonra yaklaşık 200 protestocuyu gözaltına aldı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, daha önce gece 11’de başlayan sokağa çıkma yasağının, “koordineli yağmalama olayları” nedeniyle 8’e alındığını açıkladı.

Başkan Donald Trump’ın göreve çağırdığı Ulusal Muhafızların bazı yerlerde protestocılarla birlikte diz çöktüğü görüldü. Beyaz Saray çevresine ise demirden güvenlik çiti örüldü.

Trump çiftinin bu görüntüleri olay yarattı 

ABD günlerdir sokak protestoları ile çalkalanırken ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump’ın gün içerisindeki bir görüntüsü sosyal medyada olay yaratmış vaziyette. İkili bugün başkent Washington DC’deki Aziz John Paul kilisesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında kameralar karşısına geçen çiftin yaşadıkları olay yarattı.

ABD Başkanı Trump, kameralar önünde mutsuz ve somurtkan bir yüz ifadesi takınan Melania Trump’ı uyararak kameralara gülümsemesi için zorladı. Trump’ın eşine yaptığı ‘gülümse’ baskısı kısa sürede sosyal medyada viral hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: