Hayatta Kalma Oyunları Sevenler Sizler İçin Mükemmel Bir Liste Hazırladık : En İyi 5 Hayatta Kalma Oyunları

Sanal Dünyanın Acımasız Hayatında, Hayatta Kalmayı Becerebilirmisiniz Sizler İçin En İyi 5 Hayatta Kalma Oyunları

1-) RUST

Oyuna başladığınızda elinizde yalnızca bir taş oluyor ve yapmanız gereken ilk şey odun ve taş elde etmek olacak. Elde ettiğiniz bu odun ve taşları kullanarak kendinize taştan yapılmış bir balta yapmalısınız. Bu sayede elinizde ki taştan daha kuvvetli bir silaha sahip olabilirsiniz. Bu taştan balta ile yabani hayvanları(kurt ve ayı hariç) daha hızlı öldürebilirsiniz aynı zamanda odun ve taş gibi kaynakları çok daha hızlı elde edebilirsiniz. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey kesinlikle taştan bir balta yapmak olmalı. Daha sonrasında çevrenizi biraz aramalı ve kaynak elde etmelisiniz. Çevrenizde domuz, tavuk ve geyik gibi hayvanlar varsa bu hayvanları öldürmeli ve yemek elde etmelisiniz. Hayvanlardan yemek dışında deri çıkmaktadır. Deriyi kullanarak ilerleyen zamanlarda kıyafet, ok ve yay gibi eşyalar yapabiliyorsunuz. Daha sonrasında ise gizli bir yere bir barınak inşa etmeniz gerekiyor.Ancak unutmayın barınağınızı mümkün olduğunca gizli bir yere inşa etmelisiniz. Aksi taktirde diğer oyuncular inşa ettiğiniz barınağı bulabilir ve barınağı yıkarak tüm eşyalarınızı alabilirler.

2-) VALHEIM

Savaşta katledilen bir savaşçı olan Valkyrieler, ruhunuzu onuncu İskandinav dünyası Valheim’a taşıdı. Kaos yaratıkları ve tanrıların eski düşmanları tarafından kuşatılmış, Odin’in kadim rakiplerini öldürmek ve Valheim’a düzen getirmekle görevli ilkel tarafın en yeni koruyucususunuz.

Denemeleriniz, silahsızlandırıcı derecede barışçıl Valheim merkezinde başlıyor. Ancak tanrılar cesurluğu ve ihtişamı ödüllendiriyor. Heybetli ormanlar ve karla kaplı dağlarda ilerleyin, daha ölümcül silahlar, daha sağlam zırhlar, viking kaleleri ve ileri karakollar yapmak için daha değerli malzemeleri keşfedin ve toplayın.

Muazzam bir uzun gemi inşa edin ve egzotik toprakları aramak için büyük okyanuslarda yelken açın ama çok uzağa yelken açmaya karşı dikkatli olun.

3-) Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur. Oyun, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanıza olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

4-) Frostpunk

Frostpunk, 1886 yılında yaşanan bir kar fırtınası sonrası büyük şehirleri terk edip hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesini konu alıyor. Ve oyuncu da soğuktan kaçarak hayatta kalmaya çalışan insanlara önderlik eden kişi oluyor. Yetki ve güç, beraberinde sorumluluğu getiriyor.

5-) RAFT

 Dünya bir yok oluşun eşiğinde ve siz de hayatta kalmak zorundasınız. Gözlerinizi açtığınız bir gün neler olduğunu anlayamıyorsunuz ve etrafa baktığınızda ise her yerin su olduğunu görüyorsunuz. İşin garip tarafı da hiçbir şey hatırlamıyor oluşunuz. Öncelikle oyun arayüzünden bahsedecek olursak biz oyun severleri oldukça sade bir arayüz karşılıyor. Bu menüde kendinize özel karakter oluşturabilir, yeni oyun oluşturabilir ya da başkalarının oynadığı oyunlara katılabilirsiniz.

6-) ARK: Survival Evolved

Oyunda ki amacımız hayatta kalmak, teknolojiler araştırıp geliştirmek, dinozorları evcilleştirip koloniler kurmak ve yaşama egemen olmak. Oyunu ister çok oyunculu ister tek oyunculu oynayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte girip kendi yaşam grubunuzu oluşturabilir, başka yaşam grupları ile savaşabilirsiniz. İsterseniz de tek başınıza bir dinozor ordusu ile gruplara saldırabilirsiniz. Oynanış olarak tipik hayatta kalma oyunlarına benzer bir mekanik ile karşımıza çıkan Ark, çok oyunculu hayatta kalma oyunu kategorisinde oldukça iddialı gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: