Herman Tommeraas Kimdir?

Son zamanlarda ismi ülkemizde oldukça yaygınlaşan Herman Tommeraas Kimdir?

Herman Tommeraas, 2 Nisan 1997 yılında Solbergelva Norveç’te Runi Tommeraas ve Bjorn Olav Tommeraas’ın oğlu olarak dünyaya geldi. 1999 doğumlu Teodor Tommeraas adında bir erkek kardeşi var. Ünlü olmadan önce dansçıydı.

Kariyeri

Tommeraas, Vine ve İnstagram gibi sosyal medya aracılığıyla popüler oldu. Ardından 2011 yılında ilk kez Stick isimli Norveç dizisinde rol aldı. Ardından Skam (Utanç) isimli Norveç dizisinde rol aldı. Bu dizide Oslo’da lisede okuyan gençlerin hikayesi anlatıldı ve dizi dünya çapında izlendi. Herman bu dizide Christoffer Schistad karakterine hayat verdi. Burada Tarjei Sandvik Moe, Josefine Pettersen ve Iman Meskini gibi genç Norveçli oyuncular ile rol aldı. Dizi çekimleri sırasında Josefine Pettersen ile ilişki yaşadı.

2018 yılında Janicke Askevolt isimli yönetmenin Null isimli Norveç dizisinde rol alan oyuncu asıl ününü 2020 yılının Ocak ayında Netflix platformunda yayın hayatına başlayan drama dizisi Ragnarok ile sağladı. Böylece dünyaca tanınır hale geldi. Öyle ki son dönem İnstagram üzerinden canlı yayın yapan Herman Tommeraas Türkçe konuşması ile dikkat çekti. Canlı yayında çeviri ile Türkçe konuşmaya çalışan Herman hayranlarından büyük ilgi gördü.

Herman, Ragnarok dizisinde dizide devlerden biri olan Fjor Jutul isimli karaktere hayat verdi. Ragnarok dizisinde David Alexander Sjoholt, Theresa Frostad Eggesbo, Emma Bones ve Jonas Strand Gravli ile birlikte rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: