Hindistan Kripto Paraları Yasaklamaya Hazırlanıyor | Kripto Paraların Kaderi Değişiyor mu ?

Hindistan kripto para birimlerini yasaklayan bir yasa teklifi sunmaya hazırlanıyor. Üst düzey bir hükümet yetkilisi bu yasa teklifi ile kripto para birimleri ile işlem yapanlar, para birimlerini bulunduranlar, madenciliğini yapanlar, yeni bir para birimi oluşturanlar ve kripto varlıkları transfer edenler hakkında cezai işlem uygulanacağını ifade etti.

Hindistan, kripto para bulundurmayı yasaklayan ilk büyük ekonomi olacak

Her şeye rağmen Hindistan, yatırımcıların mal varlıklarını elden çıkarması için acele etmeyecek ve tasfiye işlemleri için altı ay kadar süre tanıyacak. Bu sürenin sonunda hala kripto para bulunduran kişiler ise cezalandırılacak. Söz konusu hükümet yetkilisi, tasarı üzerinde çalışmaların devam ettiğini bu nedenle de henüz kamuya açık olmadığını ifade etti.

Başbakan Narendra Modi ve hükümetinin parlamentoda çoğunluğa sahip olduğundan söz konusu tasarının yasalaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.  Yasakların yürürlüğe konması halinde Hindistan, kripto para bulundurmayı yasaklayan ilk büyük ekonomi haline gelecek. Çin bile kripto para madenciliğini ve ticaretini yasaklamış olsa da bulundurmayı suç olarak kabul etmiyordu.

Hindistan’da 1,4 milyar dolarlık kripto para olduğu ifade ediliyor

Hindistan’da 8 milyon kripto para yatırımcısı bulunuyor ve ülkedeki toplam kripto para varlıklarının 1,4 milyar dolar seviyesinde olduğu ifade ediliyor. Kripto yatırımcısı Sumnesh Salodkar, olası yasağın küçük çaplı paniğe neden olsa da ülkedeki kripto para yatırımcılarının sayısının her geçen gün biraz daha arttığını belirtiyor.

2 thoughts on “Hindistan Kripto Paraları Yasaklamaya Hazırlanıyor | Kripto Paraların Kaderi Değişiyor mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: