Justice League: Snyder, Superman’in Siyah Takımının Önemini Açıklıyor

Yönetmen ve yazar Zack Snyder, Superman’in siyah takımının Adalet Ligi’ndeki önemini ve karakterin DCEU’daki genel eğrisini açıklıyor.

Zack Snyder, Superman’in siyah kostümünün Justice League ve ötesinde önemini açıklıyor . Yapımcı geçici olarak DCEU’ya geri döndü ve Warner Bros. topluluk çizgi roman filminin orijinal kesimini tamamladı. Joss Whedon tarafından bir araya getirilen ve 2017’de piyasaya sürülen teatral kesimi, Snyder’in vizyonundan önemli ölçüde farklıydı ve hayranların sözde Snyder Cut’ın piyasaya sürülmesini talep etmesine neden oldu.

İki yıllık aralıksız kampanyanın ardından, nihayet dört bölümlük bir HBO Max mini dizisi ile istediklerini elde ettiler. Man of Steel aracılığıyla 2013 yılında DCEU’yu piyasaya süren Snyder, film serisinin ilk yıllarının ayrılmaz bir parçasıydı. Ancak, gişe rekorları kıran birkaç farklı projeden sonra, Warner Bros. serinin yaratıcı yönüne daha fazla dahil oldu. Stüdyo, Batman V Superman: Adaletin Şafağı

eleştirilerinin çok karanlık olmasına yanıt olarak daha hafif bir film istediğinden, yönetmen son zamanlarda özellikle Justice League ile olan mücadelesi hakkında seslendi . Bunun ortasında, Snyder, Whedon’un versiyonunda olmayan kötü şöhretli siyah takım elbise giyen Superman’in de dahil olduğu, projenin etkilenmemiş versiyonu üzerinde çalışmaya devam etti.

 Snyder, Süpermen’e Adalet Ligi’nde daha koyu zırhı giydiğini göstermenin neden çok önemli olduğunu ve bunun sadece estetik amaçlı olmadığını açıkladı. Yönetmene göre, çoğunlukla değişmeyen Kripton’un Son Oğlu için kişisel ilerlemenin bir temsili. Bu aynı zamanda klasik kırmızı ve mavi renklerine dönüşünü daha iyi sağlar.

“Siyah kıyafeti gerçekten her zaman çok güçlü bir savunucuydum. Siyah kıyafeti gerçekten istiyordum; benim için mantıklıydı çünkü … Süpermen kötü şöhretli ve büyümeyen bir karakter. O bir kaya gibi ve her şey aleyhinde eziliyor onu. “

“Ve değiştirilemeyen bir şeyi değiştirmeye çalışarak kendimizi öğreniriz.”

“Süpermen, her adımda, seviye atlamalı ve bir şeyler öğrenmeli ve farklı bir şey olmalıydı … Planladığım şey, Süpermen için son adımdı, onun gerçek dönüşü ya da gerçek dönüşümü benim klasik Süpermen’i düşünürdüm. “

“Bu filmde, klasik Süpermen’de gerçekten anlamıyoruz. Siyah takımın harika bir zaman sınırlandırıcısı olduğunu da düşünüyorum. Bir geri dönüş veya bir ileri geri dönüş görürseniz, siyah takım elbise nerede olduğunuzu bilmenizi sağlar. zamanın içindeyiz çünkü bu belirli yay için çok özel. “

Snyder, Superman için siyah bir takım elbise giymemişti, çünkü Warner Bros. başlangıçtan itibaren bu fikre karşı çıktı. Yine de, onları bahşiş vermeden Adalet Ligi kesimine dahil etmenin yollarını bulabildi . Yapımcı, karakterin kırmızı ve mavi zırhını, post prodüksiyon sırasında eninde sonunda renk düzeltmesi planlarıyla birlikte kullandıklarını paylaştı. Hatta “giysilere, çevirmeyi kolaylaştıracak, kontrastı biraz daha fazla hale getirecek küçük ayarlamalar” bile eklediler .

Maalesef, Snyder son kesimini tamamen kilitlemeden önce projeden uzaklaşmak zorunda kaldığından, bu asla gerçekleşmedi – Mayıs ayında duyurulduğu gibi filmin versiyonunu yayınlaması için yeşil ışık yakılana kadar. Yalnızca görsel efekt çalışmaları için değil, aynı zamanda bazı ekstra yeniden çekimler için ek fon aldı.

Süpermen’in Snyder’ın Adalet Ligi’nde siyah takım elbise giydiği düşünüldüğünde, dört bölümlük şov boyunca bunu giyme ihtimali var. Yönetmenin dediği gibi, başlangıçta Henry Cavill’in Clark Kent’i en özlü Çelik Adamı yapmak için çalışıyordu , bu da hurdaya çıkarılan üçüncü topluluk filmine kadar olmayacak. Ancak, şu anda resmi olarak açıklananların ötesinde bir plan yok, hatta Snyder bu mevcut projeden sonra DCEU’da çalışma planı olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: