Kripto Para Borsası Nedir ? Nasıl Zengin Olunur ?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle kripton para borsasını anlatacağım.

Kripto para birimleri son günlerde hem ödeme hem yatırım aracı olarak bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kripto para birimlerine sahip olmanın bazı yolları vardır. 

Kripto para birimlerinin, (Bitcoin, Ethereum) bazılarına madencilik yöntemi ile sahip olunabilir. Dünya genelinde çok sayıda cihazın madencilik yapması nedeniyle  blok başına verilen ödüllerde ciddi anlamda bir düşüş yaşanmıştır. Madencilik ile kripto para sahibi olmak bu nedenle günümüzde çok zordur. Sırf madencilik için geliştirilmiş özel bilgisayarlar sayesinde devam etmektedir.

Kripto para birimlerine sahip olmanın diğer ve daha kolay yöntemi ise reel (itibari) para birimleri (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) ile satın almaktır. Reel para birimleri ile kripto para satın alabildiğiniz sitelere “Kripto Para Borsası” denmektedir.

Kripto Para Borsaları Nasıl Çalışır?

Kripto para borsaları, reel para birimleri veya kripto para birimi ile kripto para alış veya satış işlemleri yapabildiğiniz platformlardır. Kripto para borsaları çalışma sistemi olarak birer değişim siteleridir. Reel para varlığınızı bu siteler üzerinden istediğiniz kripto para birimine çevirebilir, kripto para varlığınızı farklı bir kripto para birimine veya reel para birimine çevirebilirsiniz.

Kripto para borsaları, geleneksel borsa sistemi ile çalışmaktadır. Geleneksel borsa sisteminden tek farkı yatırımlarınızı kendi banka ve kripto para borsası hesabınızla yapabilir, bir aracı kuruma ihtiyaç duymazsınız.

Kripto para borsasında işlemler borsa kullanıcıları arasında yapılmaktadır. Reel para birimi ile alış yapmak isteyen kullanıcı, kripto para birimini reel para birimi ile takas etmek isteyen başka bir kullanıcıdan alır.

Kripto para birimleri fiziksel karşılığı olmayan sanal para birimleridir. Kripto para satın alma işlemleri de bu nedenle sadece internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Peki Hangi Sitelerden Borsa İşlemi Yapılabiliriz ?

Bunlardan kesinlikle Binance’yi yazarız çünkü bu işi yıllardır yapıyorlar adamlar bu işin ustası niteliğindedir. Unutmayın ki borsa kazandırdığı kadarda kaybettirir.

www.genckafasi.com sitesi olarak hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: