‘Lucifer’ 6. Sezon Sonu Açıklandı: Şeytan ve Dedektifi Mutlu Sonlarına Ulaşıyor mu?

Netflix serisi, Sezon 6 ile kesin bir son verdi.

Bu noktaya gelmek için uzun bir yol oldu, ancak Lucifer hayranları artık LuciferTom Ellis ) ve sevgili dedektifi Chloe ( Lauren German ) için mutlu sona kavuştu . Lucifer’in 6. Sezonu, Lucifer’in Tanrı’nın tahtına çıkma niyetini , Lucifer ve Chloe’nin kızı olduğu ortaya çıkan Rory’nin ( Brianna Hildebrand ) gelişiyle karmaşık hale getiriyor .Rory, Lucifer’i doğmadan önce (geçmişinde/geleceğinde) terk ettiği için öfkeli ve bu nedenle uzlaşmaya yönelik yolculukları sezonun çoğuna hakim, Lucifer’in onu ve Chloe’yi neden geride bıraktığının gizemi finale kadar netleşmedi.

Bu gizemi yanıtlamanın anahtarı, hem Tanrı olma konusundaki yeni isteksizliğiyle hem de geçmişte yaptığı için babasına kızdığı şeyi kızına yapmış olabileceği gerçeğiyle boğuşan Lucifer’in kendi kişisel gelişimidir. Her şey Lucifer’in aslında Tanrı olmak istemediğini fark etmesiyle doruğa ulaşır.

Lucifer, yıllar sonra Dr. Linda’nın ( Rachael Harris ) kanepesinde öğrendiği dersleri alır ve lanetlilerin terapisti olur, potansiyel olarak bazı mahkum ruhların sonunda Cennete ulaşmasına yardımcı olur.

Collider ile yapılan bir röportajda Henderson, Lucifer’in terapist olma fikrinin, Sezon 5’in orijinal sonunu planlarken ortaya çıktığını açıkladı:

Yeni anlamaya başladığımız şeylerden biriydi, tamam, peki, nedir, bu karakterin doruk noktası nedir? Ve Cehennem, Lucifer’in bir yansımasıdır. Aşağıdayken kendine işkence etti ve insanlar kendilerine işkence etti. Lucifer şimdi kurtuluşa inanıyor ve bu yüzden şimdi bunu yansıtmak için Cehenneme giriyor. Ve bu düşüncede çok güzel bir şey var.

Modrovich’e, Lucifer’in yıllar boyunca deneyimlediği her şey nedeniyle bu seçimi doğru bir seçim gibi hissettirmesi:

Sezon 5’te sona ereceğimizi düşündüğümüzde, bunun onun kaderi olmadığını biliyorduk – Tanrı olmak onun için asla doğru gelmedi. Ve onun için doğru olan şey, öğrendiklerini geri vermesidir. Onun eşsiz bakış açısı neydi. Düşmüş biri olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor. Kendinden nefret etmenin ve kendini değerli hissetmemenin nasıl bir şey olduğunu biliyor ve bu onun süper gücüydü. Başkalarına yardım edebilseydi…

Ellis’in Collider’dan Christina Radish’e kendisinin de doğru seçim olduğunu düşündüğünü söylediği karakter için bir çözümdü:

Lucifer’in temiz ve düzenli versiyonunun şeytan olmaktan Tanrı olmaya geçeceğini hissettim. Ama aslında, tamamen yolculukla ilgiliyim. Lucifer’in Dünya’daki deneyimini ve tüm bu farklı şeylerden öğrendiklerini kullanmasının amacı, Cennet gibi bir yere gitmek yerine, aslında gerçekten ihtiyacı olan bir yere gidiyor. Lanetlendikten sonra ruhların hala kurtarılabileceğini fark etmek, büyük bir dönüm noktasıydı, öğrendiklerini kullanarak, esasen gitmek ve çağrısını yapmak ve Cehennemi kendi yolunda koşmak. Bu fikri sevdim. Ayrıca Amenadiel’in Tanrı olmasının çok uygun olduğunu hissettim. Özellikle insanlıkla da çalıştığı için baba olmanın nasıl bir şey olduğunu da biliyor.


Ancak Lucifer’in Cehennem’de bu işi yapmayı seçmesi – Rory’nin söz verdiği gibi – onu ve Chloe’yi terk etmesi gerektiği anlamına gelir, Chloe’nin ölüm döşeğinde görünmemesi Rory’nin zamanda geriye gitmesine neden olan olaydır. Henderson’a göre, bu üzücü seçim, Chloe ve Lucifer’in orijinal Sezon 5 serisi finali için planlarının bir parçası olan ortaklığının gücünü yansıtıyordu:

Chloe’nin Dünya’da bir çağrısı olduğu fikriydi, Lucifer’in Cehennemde bir çağrısı vardı ve tekrar bir araya gelene kadar bir süre ayrı kalmaları gerektiğini anlıyordu. Ama yine, 6. Sezonun bu noktasıyla, nedenini gerçekten araştırabiliyoruz. Chloe’nin neden burada olması gerekiyor? Onun için savaşması gereken sebep nedir? Ve gerçekten, bunların her zaman ortak olan iki insan olduğu fikrini sat, ama bazen ortaklığın bir parçası, başka birinin yapacak önemli bir işi olduğuna ve bu konuda onları desteklemen gerektiğine saygı duymaktır, zor olsa bile, çünkü belki de öyledir. gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: