Marvel Studios, ‘What If…?’ Filminin İlk Çıkışının Ardından ‘Birden Çok’ Yeni Animasyon Dizisi Planlıyor

Marvel Studios, ‘What If…?’ – Çarşamba günü Disney Plus’ta piyasaya sürülen – MCU için kritik bir yaratıcı kilometre taşını işaret ediyor. Adından da anlaşılacağı gibi, gösteri “Loki”nin resmi olarak kurduğu çoklu evrenin hikaye anlatımı olanaklarından tam olarak yararlanıyor. Her bağımsız bölüm farklı bir alternatif hikayeyi araştırıyor, örneğin “Kaptan Amerika’nın” Peggy Carter’ı Steve Rogers yerine süper asker serumu alsaydı ya da “Kara Panter’in” T’Challa’sı çocukken Dünya’dan kaçırılsaydı ne olurdu? “Galaksinin Koruyucuları” Peter Quill’in mi?

Gösteri aynı zamanda MCU’nun animasyona ilk adımını atıyor – ve sonuncusundan çok uzak. Baş yapımcı Brad Winderbaum’un (“Black Widow”) Variety’ye açıkladığı gibi , Marvel Studios zaten Disney Plus için “çeşitli geliştirme aşamalarında” “birden fazla” animasyon dizisine sahip ve “What If…?” için ikinci bir sezonun üstüne. ve Baby Groot merkezli bir dizi “foto gerçek” animasyonlu şort, her ikisi de halihazırda yapım aşamasında.

Winderbaum, şirketin “What If…?” – MCU içindeki hemen hemen her filmden büyük aksiyon sahnelerinin yeni versiyonlarını sahnelemek de dahil olmak üzere – yalnızca animasyonla mümkündür.

“Animasyonla keşfedebileceğiniz pek çok harika yol olduğunu fark ettik” diyor. “Yarattığımız herhangi bir proje, hikayenin anlatılabilmesi için canlandırılması gereken bir şey olacak. Popüler olan bir IP parçasını almak için çok az istek var çünkü bir filmle çıkıyoruz ve sadece onun hakkında bir animasyon şov yapıyoruz. Bunu yapmayacağız.”

Winderbaum “What If…?” üzerinde çalışmaya başladığında. “animasyon anaokulunda” olduğunu söylüyor, ancak hızlı bir çalışma ve daha hızlı bir adanmıştı. “Yönetmenin vizyonunu çok saf bir şekilde ekrana uyarlayabilirsiniz” diyor.

Gösteri için “benzersiz bir estetik” geliştirmek için yönetmen Bryan Andrews, bağımsız animasyon stüdyoları Flying Bark Prods ile işbirliği yaptı. (Avustralya’da), Squeeze Animation Studios (Kanada’da) ve Blue Spirit (Fransa’da). Winderbaum, şirket kuzenleri Pixar veya Disney Animation ile çalışmak için kapıyı açık bıraksa da, bu tür bir üretim modelinin devam etmesini bekliyor.

“Doğru koşullar altında açık olacağımız bir şey” diyor. “Her şey projeye bağlı.”

Onlarca yıldır animasyon, Marvel çizgi roman uyarlamaları için tek güvenilir mekandı; Birçoğu, canlı aksiyon uyarlaması için bir izleyici kitlesi olduğunu kanıtladığı için 1990’larda “X-Men” animasyon dizisinin popülaritesine güveniyor. Bir bakıma, Marvel Studios, yıllardır düzenli olarak popüler animasyon dizileri ve özellikleri olan rakibi DC Comics ile biraz yetişmeye çalışıyor.

Marvel’in avantajı her zaman birbirine bağlı evreni olmuştur, ancak ilk başta “What If…?” MCU’nun ana rollerini oynayan düzinelerce rağbet gören film yıldızı göz önüne alındığında, bundan tam olarak yararlanabilir. Winderbaum, ekibin onların yerine ses kalitesine benzeyen bir seslendirme sanatçısı seçmeyi bile tartıştığını söylüyor.

“Bu dev bütçeli bir dizi değil” diyor. “Yeteneğe gideceğimizi ve kimi alabileceğimizi göreceğimizi düşündük. Birkaç tane alırsak, harika. Ve tabii ki kimseyi alamayacağımızdan endişelendim.”

Bunun yerine Winderbaum, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Samuel L. Jackson, Natalie Portman, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch, MCU’daki oyuncuların %85’inin “What If…?” için rollerini yeniden üstlenmeyi kabul ettiğini tahmin ediyor. Tilda Swinton, Rachel McAdams, Michael B. Jordan, Josh Brolin, Paul Bettany, Hayley Atwell, Sebastian Stan, Don Cheadle, Benicio del Toro, Michael Douglas, Danai Gurira, Tom Hiddleston, Djimon Hounsou ve son performansında T’ Challa, merhum Chadwick Boseman .

 Marvel Studios’un animasyonlu geleceği için kesinlikle iyiye işaret ediyor. Animasyonun uzun üretim süreci, yeni şovların muhtemelen en erken 2023’e kadar MCU’nun kalabalık listesine girmeyeceği anlamına geliyor . Ancak Winderbaum, Marvel çizgi roman kitaplığından daha önce kullanılmayan kaynakların yanı sıra canlı aksiyonda keşfedilen başlıklardan ve karakterlerden alınan “orijinal fikirleri” içereceğini doğruladı.

“Tüm animasyon hedeflerimiz hala Marvel Studios altında olacak, yani Kevin Feige tarafından üretilecekler ve içeriğimizin geri kalanını oluşturan aynı şeylerden doğacaklar” diyor. .

Ve evet, MCU’nun geri kalanı gibi hepsi birbirine bağlı olacak.

“Nasıl bağlanacaklar?” Winderbaum gülümseyerek söylüyor. “Çoklu evrenin hikayesi ortaya çıktıkça zaman gösterecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: