Netflix, Oyun Sektörüne Giriyor !

Netflix, Oyun Sektörüne Giriyor !

Oyunlar abonelere ücretsiz olarak sunulacak

Netflix’in gelecek yıl video oyunlarına genişlediği bildiriliyor. Bu , Netflix’in planlarına aşina olan ve şirketin 2022’den itibaren akış hizmeti aracılığıyla video oyunları sunacağını iddia eden kişilere atıfta bulunan Bloomberg’in yeni bir raporunadayanıyor.

Netflix tarafından yapılan açıklamada, eski Facebook, Oculus ve EA Mobile yöneticisi Mike Verdu’nun Netflix’e oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak katılacağını ve operasyon direktörü Greg Peters’a rapor vereceğini söyledi.

Son olarak, Bloomberg raporu, Netflix’e video oyunlarının eklenmesinin abonelere ekstra bir maliyet getirmediğini iddia ediyor. Neyse ki, Netflix’in video oyunu tekliflerinden yararlanmak isteyen kişiler için ekstra ücret talep etme planı yok gibi görünüyor; bu, Netflix’in yeni girişimini büyük ölçüde bekleyenler için kesinlikle hoş bir haber.

Bu, Netflix’in oyunlara yayılmak istediğini iddia eden ikinci rapor . Bu yılın Mayıs ayının başlarında, önceki bir rapor, Netflix’in oyunlara genişlemelerini yönetmek için video oyunları alanındaki liderlere aktif olarak yaklaştığını iddia etti. Bloomberg’in bu yeni raporu, firma liderlerini Mike Verdu’da bulmuş gibi göründüğü için bu önceki raporu güncelliyor.

O sırada bir Netflix sözcüsü yaptığı açıklamada “etkileşimli eğlence ile daha fazlasını yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Sözcü, Black Mirror: Bandersnatch ve Wild Vs gibi etkileşimli maceralara işaret etti. İzleyicilerin beğendikleri hikayelerle daha doğrudan etkileşim kurmalarına izin veriyorsunuz ve kesinlikle bu şovlar Netflix’in oyun alanına genişlemesinin yolunu açabilir gibi görünüyordu.

Genel olarak Netflix için oldukça heyecan verici bir zaman. Şirket, Zack Snyder’ın Army of the Dead ve Bridgerton gibi film ve TV yayını tarafında her zamankinden daha fazla gişe rekorları kıran filmlere sahip olsa da, Netflix’in oyun yayınını ele geçirme düşüncesi, potansiyel olarak oyunları büyük bir kitleye ücretsiz olarak açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: