Netflix Ve Hulu’da Yayınlanan En İyi 7 Zombi Filmi

 Aksiyon, drama, fantezi ve hatta biraz da komedi içeren bu filmler, şu anda yayınlanan açık ara en iyi zombi filmlerini sizler için bir liste yaptık.

Netflix

1. #Alive

Yönetmen: Cho Il-hyung

Yazar: Cho Il-hyung, Matt Naylor

Oyuncular: Yoo Ah-in, Park Shin-hye, Lee Hyun-wook, Oh Hye-won, Jeon Bae-soo, Jin So-yeon

Film, tanımlanamayan bir enfeksiyonun ele geçirdiği bir şehirdeki yaşam mücadelesini konu almaktadır. Joon-Woo (Yo Ah-In) ve Yoo-Bin (Park Shin-Hye) dahil diğer hayatta kalan insanlar, karantina altına alınmış bu şehirde hayatta kalmaya çalışır.

2. Army of the Dead

Yönetmen: Zack Snyder

Yazar: Zack Snyder, Shay Hatten, Joby Harold

Oyuncular: Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana de la Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Nora Arnezeder

Ölüler Ordusu, bir grup askerin zombi salgını sırasında cüretkar bir gazino soygununu planlaması ve gerçekleştirmesini konu alıyor. 

Filmde salgının kökünü kurutmak için nükleer saldırı emri verilir fakat bu sırada banka kasasının içinde kilitli kalmış Vanderohe (Omari Hardwick) patlamadan sağ kurtulmayı başarır.

Filmin sonunda Vanderohe, Utah’a kaçar ve kendisini Mexico City’e taşıyacak özel bir uçak kiralar. Ne var ki uçuş sırasında ısırıldığını ve kendisine zombi virüsü bulaştığını fark eder.

3. Kargo

Yönetmen: Ben Howling, Yolanda Ramke

Yazar: Yolanda Ramke

Oyuncular: Martin Freeman, Simone Landers, Anthony Hayes, David Gulpilil, Susie Porter, Natasha Wanganeen, Caren Pistorius

Korkunç bir salgın baş gösterir ve ailesiyle mutlu bir hayat yaşamakta olan Andy karısının zombiye dönüşmesini izlemek zorunda kalır. Eşini kaybettikten sonra, kırsal Avustralya’da çocuğuyla bir başına kalan baba, karısının kendisini ısırması sonucu zombi virüsünü almıştır ve 48 saat içinde bir zombi olacaktır. Şimdi en önemli amacı, henüz daha bebek olan çocuğu Rosie için yeni bir yuva aramak ve onu, 48 saat içinde dönüşeceği yaratıktan korumaktır…

4. ParaNorman

Yönetmen: Sam Fell, Chris Butler

Yazar: Chris Butler

Oyuncular: Kodi Smit-McPhee, Tucker Albrizzi, Anna Kendrick, Casey Affleck, Christopher Mintz-Plasse, Leslie Mann, Jeff Garlin, Elaine Stritch, Bernard Hill, Alex Borstein

Norman ölü insanların ruhlarını görebilen, onlarla konuşup iletişime geçebilen 10 yaşlarında, sevimli bir çocuktur. Bir gün yaşadığı kasabayı zombiler basar ve çok korkmuş olan kasaba halkının ondan başka yardım isteyecek kimsesi yoktur.

Üstelik bu her zamanki gibi başa çıkabileceği bir durum değildir; kasabanın üzerine yüzyıllardır süren bir lanet musallat olmuştur ve Norman’ın bu meseleyi çözmesi için sadece zombilerle değil hayaletler, cadılar ve laftan anlamayan yetişkin insanlarla da uğraşması gerekecektir. Hayaletlerle konuşabilme yeteneği, onun paranormal güçlerinin başka diyarlardaki sınırları zorlamasına yol açacak mıdır?

5. Kingdom: Ashin of the North

Yönetmen: Kim Seong-hun

Yazar: Kim Eun-hee

Oyuncular: Lee Chang, Yeong-shin, Seo-bi, Cho Beom-pal, Lord Cho Hak-ju, Queen Consort Cho, Mu-yeong

Güney Kore dizisi Kingdom’ın özel bölümü olarak yayınlanan Kingdom: Ashin of the North’da, kabilesini ve ailesini kaybeden bir kadın, trajedi, ihanet ve gizemli bir keşif sonucu yaşananların intikamını almaya karar verir.

Hulu

6. The Cured

Yönetmen: David Freyne

Yazar: David Freyne

Oyuncular: Elliot Page, Sam Keeley, Tom Vaughan-Lawlor, Stuart Graham, Oscar Nolan

Altı yıl boyunca Avrupa’ya, insanları zombivari bir yaratığa dönüştüren çok kötü bir virüs musallat olmuştur. İnsanlık bu salgın hastalığı kontrol etmekte zorluk çekerken, tedavi için büyük bir umut bulunmuştur. Fakat tedavi edilmiş olanlar virüse yakalandıklarında yaptıkları eylemlerin anılarıyla boğuşmak zorundaydılar. Yeniden uyum sağlama çabası ise iki katmanlı bir toplumun oluşmasıyla sonuç vermişti. Birçok tedavi olmuş kişi kalan aileleri tarafından dışlanmıştı. Diğerleri ise onlara uygulanan denetime karşı derin bir öfke hissetmekteydi. Korku, pişmanlık ve nefretin karışık olduğu duygular ve devletin direnenleri ortadan kaldırma kararı terörist bir hareketin yükselmesine neden olur ve ülkeyi tekrar çözülmesi zor bir karmaşanın içine sürükler.

7. Little Monsters (2019)

Yönetmen: Abe Forsythe

Yazar: Abe Forsythe

Oyuncular: Lupita Nyong’o, Alexander England, Kat Stewart, Diesel La Torraca, Josh Gad

Little Monsters, eski bir müzisyen ve bir öğretmenin çocukları zombilere karşı korumaya çalışırken başlarına gelenleri konu ediyor. Eski bir müzisyen olan Dave, yeğeninin anaokulu öğretmeni olan Caroline’den hoşlanmaktadır. Caroline ile vakit geçirmek isteyen Dave’in fırsat ayağına gelmiştir. Yeğeninin anaokulu gezisi vardır ve Dave gezi sayesinde Caroline ile vakit geçireceğini düşünerek sınıfı geziye götürmeye gönüllü olur. Fakat gezi onun umduğu gibi gitmez. Dave’in amacı, dünyanın en ünlü çocuk şovu ustası olan Teddy McGiggle’ın varlığıyla karmaşıklaşmaya başlar. Dave ve Caroline gezide beklemedikleri bir durumla karşı karşıya kalırlar. Ekip ani bir zombi saldırısı altındadır. David ve Caroline çocukları zombilere karşı korumak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: