Tüm zamanların en iyi 10 video oyun filmi

En iyi video oyunu filmleri, orijinal oyunun ruhunu yakalayan, hikâyeyi yepyeni bir şekilde keşfeden veya kendi başlarına çok eğlenceli olanlardır. Eski kötü günlerde video oyunu filmleri, konuyu karıştıran ucuz yan ürünler olma eğilimindeydi, ancak artık Hollywood, oyun evreninin ne kadar zengin olduğunu nihayet fark ettiğinden, işler daha iyi hale geliyor. 

En iyi on listenin bu listesi, komik olarak sevimli Dedektif Pikachu’dan psikolojik olarak yaralı Silent Hill’e ve hatta muazzam bir görsel revizyon her şeyi değiştirmeden önce çok yanlış giden Sonic the Hedgehog’un 2020 uyarlamasına kadar her şeyi kutluyor. İster bir doz nostalji isterse de video oyun filmlerinde neyin sıcak olduğuna bir bakın, aşağıdaki listeye göz atın.

10. Ratchet and Clank

Ratchet & Clank: Rift Apart 60FPS Seçeneğine Sahip Olacak

Sadece 2016’da piyasaya sürülmesine rağmen, zamanın Ratchet ve Clank’ın ilk filmini unuttuğu görülüyor. Evet, bir kayıp yarattı ve evet, tuhaf oyuncu seçimleriyle dolu (bir Ratchet ve Clank filminde görünen Sly Stallone, asla yazmak zorunda kalmayacağımı düşündüğüm bir cümledir) ama aslında yeniden teçhiz edilen başlangıç ​​hikayesi bir kez o kadar da kötü değil kendi ayakları üzerinde durmasına izin verilir.

PlayStation platformcularının çekiciliğinden ve mizahından yoksun olabilir ve animasyon söz konusu olduğunda kesinlikle Pixar seviyesinde değil, ancak 90 dakika öldürecek. Geriye dönük bir iltifat gibi görünse de, aslında öyle değil: Ratchet and Clank, bir Lombax ve bir robotun benzersiz eşleşmesini beyaz perdeye taşımayı sağlayan ve onu eğlenceli hale getiren

enerjik, aile dostu bir film .

9. Silent Hill

Silent Hill Blu-ray Release Date July 9, 2019 (Collector's Edition)

Elbette, bazı yerlerde gereksiz yere hantal ama kesinlikle ürperti getiriyor. Geriye dönüp bakıldığında, Silent Hill, ’00’lerin ortalarında birkaç ayda bir çıkmış gibi görünen ortalamanın altındaki video oyunu filmlerinin çalılıklarını kesmek için mükemmel bir seçim oldu. İyi bir oyuncu kadrosuyla (nadir görülen bir manzara da dahil: Sean Bean hayatta kalıyor!) Ve korku payından daha fazlasıyla dolu olan Silent Hill, korku akranlarına yetmeyebilir, ancak bir video oyunu çabası için yeterince iyi. Piramit Başını dahil etmek için bonus puanlar; tıpkı video oyunundaki muadilinden daha korkunç (belki daha fazla) ve jeneriğin yuvarlanmasından uzun süre sonra kanepenin arkasına saklanmanızı sağlayacak bir manzara.

8. Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within (2001) Review |BasementRejects

Final Fantasy: The Spirits Within çalışmamalı. Normalde sadece bir maaş almak için orada olacak olan Hollywood aktörleriyle övünen, o zamanlar yeni teknolojiye çok fazla dayanan bir görünüm ve sevilen bir franchise’da yepyeni bir hikayeye odaklanan Final Fantasy: The Spirits Within hepsini alıyor ve bir şekilde onu bugüne kadarki en iyi video oyunu filmlerinden birine sıkıştırıyor. Şimdi biraz kısır görünebilir, ancak o zamanlar The Spirits Within gerçek bir harikaydı ve iyi bir ölçü için uygun bir muz Final Fantasy arsası vardı.

Öyleyse pek çok anlamda, geçmişin (ve söylense de geleceğin) video oyunu filmlerinin durgun kalmak için çok istekli olduğu şekillerde ileri atlarken kaynağına saygı duyuyor. – almak bir ders niteliğindedir: The Spirits Within, çok sağlam bir video oyunu filminin nasıl yapılacağına dair kesin bir şablon olmalıdır: farklı olun ve her zaman cüretkar olun.

7. Mortal Kombat

7 Things We Want To See in a MORTAL KOMBAT Movie Reboot — Nerdist

Tüm video oyun filmlerinin bu listedeki bir yere layık olması için iyi olması gerekmez. Belki de bunun en iyi örneği Mortal Kombat, orijinal oyunun aksiyona ağır gelen olaylarının sevimsiz bir yeniden anlatımı ve çeyrek asır sonra hala memler olan inilti uyandıran hatlara her şeyi dahil ediyor.

Daha iyisi ya da daha kötüsü için, baştan sona kaynak malzemeye yapışır. Bu, hayattan daha büyük karakterler, abartılı rekabetler ve bazı hastalıklı ölümler anlamına gelir. Bir adamın derisinin eridiğini ve kafatasının ikiye bölündüğünü görene kadar yaşamadınız, size söyleyeyim. Eğer arkadaşlarınız varsa ve birkaç içki içtiyseniz, 90 dakika öldürmenin 1995 Mortal Kombat filminden daha iyi bir yolunu bulamazsınız.

6. Warcraft

8 Reasons Why You'll Probably Be Upset With The 'Warcraft' Movie - Goliath

World of Warcraft, Hollywood tarafından alınmak için henüz olgunlaşmıştı. Yüzüklerin Efendisi-lite olarak bir kenara itilen Blizzard’ın taçtaki mücevheri, bolca irfanla doludur ve hepsi, indie sevgili Duncan Jones’un sabit eli altında yönlendirilir. Bu sadece 433 milyon dolar hasılatla tüm zamanların (yazarken) en iyi performans gösteren video oyunu uyarlaması değil, aynı zamanda Warcraft dünyasına (heh) ayakta durması için bir kaide vermeyi seçiyor – ve güzel.

Film, pudingi kendi topluluğunun gıcırdayan ağırlığı altında aşırı yumurtlayarak düşüyor, ancak yine de video oyunu film dünyasında bir aykırı: risk almaktan korkmayan bir film, beğenilen bir yönetmene büyük bir bütçe ayırın ve sadece dünya ile isyan etmesine izin verdi. Daha fazlasını lütfen.

5. Sonic the Hedgehog (Kirpi Sonik)

Real-life sports stars praise Sonic the Hedgehog in this Super Bowl trailer

Sonic the Hedgehog filminin ilk işaretleri iyi görünmüyordu. Hayranlar, mavi bulanıklık için ilk tasarımlara kötü tepki verdi, öyle ki yapımcılar dijital çizim tahtasına geri döndüler. Film nihayet bu yıl piyasaya sürüldüğünde, Ben Schwartz’ın coşkulu seslendirme çalışmasıyla ve Jim Carrey’nin Dr. Robotnik rolünü üstlenmesiyle izleyicileri kazandı. Film, Robotnik’ten kaçmaya ve Sonic’in ikonik halkalarının izini sürmeye çalışan Sonic ve bir Montana şerifini takip ediyor. Devam filmleri zaten planlandı. 

4. Resident Evil

'Afterlife' is fun, Milla Jovovich says

Resident Evil’in o kadar çok filmi var (bizim sayımıza göre altı tane), bu liste için ölü bir sertifika sunmak için tek bir tane yerleştirmek zor. Afterlife olan karmakarışık çabadan, buna, orijinaline ve (muhtemelen) en iyisine kadar uzanırlar. Modernize edilmiş ve sadece Resi’nin genişleyen hikâyesinin kenarlarında dolaşıyor ve bunun iyi bir nedeni var: vurgu eylemde. Bu bazılarını memnun edebilir, ancak 2002’de bir malikanede yavaş yanan bir deneyim, bu ilk çaba kadar kinetik ve aşırı eğlenceli olmazdı – ve bugün hala iyi duruyor.

Milla Jovovich, Alice rolünde olağanüstü (ve dürüst olmak gerekirse, yeterince kredi almıyor) ve set parçaları kalın ve hızlı geliyor. Iron Man, Yenilmezler Girişimi’nden haberdar olduğu için uzun süredir kurulum devam filmleri ve genişleyen evrenler gibi görünmesi de dikkate değer. Yeniden izlemeye değer.

3. Assassin’s Creed

Assassin's Creed | 20th Century Studios

Assassin’s Creed , video oyunu filmlerinin ilk kez spot ışığına çıktığı an gibi hissettirdi. Başkalarının tuhaflık olarak veya yalnızca belirli bir seyirci için reddedildiği yerde, Assassin’s Creed, Creed ve Templar Order arasındaki ebedi mücadeleye zorlayıcı bir yaklaşımla tüm bunları yatıştırmaya çalıştı.

Michael Fassbender, Marion Cotillard ve Michael K. Williams’ın oynadığı Assassin’s Creed, yıldızlardan yoksun olmayan bir film. Filme gerçek bir meşruiyet kazandırıyor ve 15. Yüzyıl İspanya’sında etkileyici görünümlü bir Animus macerası ve bazı filmlerin yaptığı gibi, hayran hizmetinde çok ileri gitmeden seriye saygı duruşunda bulunan parkur ağırlıklı bir tarzla çevrili. Bazı hayranları ve sinemaseverleri hayal kırıklığına uğratmış olabilir ama bir kez daha deneyin. Düşündüğünüzden daha yükseğe uçuyor.

2. Tomb Raider (2018)

2013 yılında yeniden başlatılan oyunun ayak izlerini (ve buz kıracağını) takip eden Tomb Raider , bize yeni savunmasız bir Lara ve tüm zamanların harikasına girmeyen bir film vererek büyük ekrana geri dönüyor aksiyon filmi – neslinin en iyi oyunlarından birine hoş geldiniz.

Film doğrudan oyunlardan çekilmek yerine devam ederken, Alicia Vikander bize hayatla dolu bir Lara ve ilginç bir şekilde Londra’da kayıp bir krallığın mezarlarına baskın yapmaktan çok evinde görünen bir karakter veriyor. Tomb Raider kesinlikle video oyunu filmleri için bir dönüm noktası anını işaret ediyor: artık gölgelerde tutulmaktan memnun değil, bu, özellikle daha fazla video oyunu hazinesi için kapıyı açabilecek yıldız yetenekleriyle dolu güçlü bir giriş. Ben Wheatley’nin yönettiği devam filmi.

1. Detective Pikachu (Dedektif Pikachu)

İşte burada: en iyi video oyunu filmi: Deadpool’un kendisi olan Ryan Reynolds’un küçük sarı adamı seslendireceğini öğrendiğimiz an, Dedektif Pikachu’nun Pokemon markasının hakkını vereceğini biliyorduk . Film, kayıp özel dedektif babası Henry’yi bulmak isteyen ve bu süreçte Pikachu ile birlikte çalışan 21 yaşındaki Tim Goodman’a odaklanıyor. Çok sayıda CGI, aile hakkında birçok duygusal şey ve – en önemlisi – bir Snorlax’ı gıdıklayacak kadar şaka yapın. 

Goosebumps yönetmeni Rob Letterman, pop şarkıcısı Rita Ora, Bill Nighy, Ken Watanabe ve DJ Diplo’nun da dahil olduğu eklektik bir kadrodan sorumlu, ancak en çok göze çarpan Pokemon dünyasına verilen sevgi ve özen. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: