Psikopat Aşık Carl Tanzler

Alman Doktor Tanzler, Amerika’ya taşındığında 50’li yaşlarının ortasındadır. Florida’da bir hastanede çalışmaya başlar. Verem dönemin en ölümcül hastalıklarındandır. 1930 yılında hastaneye Elena Hoyos isminde 22 yaşında Kübalı bir kız yatar. Şikayet yine veremdir. Tanzler tedavi ettiği kıza saplantılı halde bağlanır. Ancak elinden geleni yapsa da kızı kurtaramaz.

Hikâyenin bundan sonrası biraz Dr. Frankenstein’i anımsatıyor. Doktor önce kızın bedenini gömmek adına sıradan bir mezar değil de bir anıt yaptırmak için ailesinden izin alır. Sonra kızın anıt mezardaki bedenini formaldehitte saklayarak bozulmasını engeller. Zamanla onu her gün ziyaret etmeye başlar. Takıntılı doktor sonunda kızı evine taşır ve durum anlaşılıncaya kadar tam 7 yıl onunla yaşar. Yerinden kayan kemikleri tellerle sabitler, düşen gözleri yerine cam gözler takar ve vücudunda bozulan kısımları mumla kaplar. Kokuyu engellemek için parfümler kullanır.

Elena’nın kız kardeşi durumun farkına vardığında Tanzler nekrofiliden tutuklanır. Serbest kaldığında yaptığı ilk şey Hoyos’un bir kuklasını üretmek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: