Ragnarok Dizisi Konusu Nedir ?

Netflix 190 farklı ülkedeki yolculuğuna devam ediyor. Sıradaki orijinal yapım Netflix Norveç’e ait. Mitoloji, fantezi ve gençlik türlerini bir araya getiren Ragnarok dizisi kanalın kütüphanesindeki yerini aldı.

Kanal, İskandinav ülkelerindeki The Rain ve Quicksand ile yakaladığı başarı sonrası bu topraklardan çıkacak yapımlara da hız verdi. Netflix’in sıradaki kuzey yapımı ise İskandinav mitolojisinden beslenen Ragnarok dizisi oldu.

İskandinav Mitolojisi Ragnarok Dizisi Ne Hakkında?

31 Ocak 2020 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alan Ragnarok için yayınlanan resmi tanıtım şu şekilde:

Kirliliğin iyice zehirlemeye başladığıeriyen buzullarınsıcak kışlarınsağanak yağışların sarsıcı sonuçlar doğurduğu bir Norveç kasabasında geçen hikayeye sahip Ragnarokkıyameti yoğun biçimde hissetmekte olan bu kasabadaki kadim bir kötülüğü alt etmek için bir efsanenin doğuşuna odaklanıyor.

İklim odaklı bir kıyamete sürüklenen Edda adındaki kurgusal Norveç kasabasında geçen olayları işleyen dizi; mitoloji ve fantastik edebiyat gibi türlere ilgi duyanlar için şimdiden dikkat çekici bir alternatif olmayı başardı.

İlk sezonu 6 bölümden oluşan Ragnarok, bölüm sürülerinde ise 40 ila 46 dakikalık bir aralıkta yayınlandı. Dizinin bölüm isimleri ise sırasıyla şu şekilde: “Yeni Çocuk”, “541 Metre”, “Jutulheim”, “Ginnungagap”, “Atom Numarası 48” ve “Evet, Bu Ülkeyi Seviyoruz”.

Ragnarok Dizisi Kadro ve Teknik Ekip

Kasabanın karanlık sırlarının mitoloji eşliğinde açığa çıktığı, kıyamet temalı Ragnarok kadrosunda yerel oyuncuları tercih ediyor. David Stakston, Jonas Strand Gravli, Theresa Frostad Eggesbø, Herman Tømmeraas, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Odd-Magnus Williamson, Synnøve Macody Lund, Bjørn Sundquist ve Gísli Örn Garðarsson yapımda rol alan isimler arasında bulunuyor.

Danimarkalı yönetmen ve senarist Adam Price tarafından yaratılan Ragnarok’un yönetmenleri arasında Mogens Hagedorn ve Jannik Johansen bulunuyor. Adam Price ismini ise Herrens veje, Borgen ve Gidseltagningen gibi çeşitli İskandinav yapımlarından tanımak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: