Resident Evil 4 Yönetmeni Shinji Mikami, final oyunu için fikir sıkıntısı yaşamadığını söyledi

Resident Evil’in yaratıcılarından Shinji Mikami, geçtiğimiz günlerde emekli olmadan önce bir final oyunu yönetmek istediğini belirtti.

Resident Evil’in yaratıcılarından Shinji Mikami, geçtiğimiz günlerde emekli olmadan önce bir final oyunu yönetmek istediğini belirtti. 

Video oyun tasarımcısı, bu hafta Variety ile oturup sektördeki 30 yıllık geçmişini değerlendirdi ve geleceğe yönelik planlarını ima ederek Variety’ye “fikir sıkıntısı çekmediğini ve kesinlikle korku ile sınırlı olmadığını” söyledi. .

Mikami şu anda Ghostwire: Tokyo’da baş yapımcı olarak Bethesda’nın ana şirketi Zenimax Media tarafından 2010 yılında satın alınan şirketi Tango Gameworks ile çalışıyor. Zenimax daha sonra Microsoft tarafından satın alındı ve Bethesda ve Tango Gameworks Microsoft stüdyolarını oluşturdu

Bunun Mikami’nin gelecekteki projelerinin münhasırlığını etkileyip etkilemeyeceği henüz doğrulanmadı. Ancak, Xbox Phil Spencer Eylül 2020’de Microsoft’un PS5’te Ghostwire: Tokyo’nun zamanlanmış münhasırlığını onurlandırmayı planladığını doğruladı. Ayrıca, şirketin gelecekte Bethesda tarafından yayınlanan oyunları Xbox ve PC’de yayınlayacağını, diğer konsollarla (okuyun: Sony ve Nintendo) duruma göre farklılık göstereceğini doğruladı.

Mikami’nin ne tür bir proje aradığına gelince, “Benim düşüncem, baştan sona bir oyun yapma şansım olsaydı, bu tamamen benim vizyonum, o zaman kesinlikle benim büyük son projem olurdu. yönetmen olarak ”. 

Mikami daha önce Resident Evil (1996/2002), Resident Evil 4 (2005) ve yazar olarak da görev yaptığı The Evil Within (2014) filmlerini yönetti. Capcom’un Resident Evil 4’ün yeniden yapımına yeşil ışık yakmasına ilişkin ne hissettiği sorulduğunda Mikami, “IP’yi alıp gelir elde etmek için rutin bir şekilde kullanmak için iyi bir formüle sahip olduklarını” kabul etti.

Yönetmen daha sonra oyunlarda çalışamazsa, mutlu bir şekilde bir markette yarı zamanlı bir işe gireceğini belirterek röportajı bitirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: