Rockstar Games’in kurucu ortağının yeni bir stüdyo kurduğu bildirildi

GTA yazarı ve yapımcısı Dan Houser’ın yeni bir oyun şirketi kurduğu bildirildi. Şirketin resmi iş listesinde, 23 Haziran’da kurulduğu ve Chesire, İngiltere’de bir ofisi olduğu belirtiliyor. 

Ofisin şuan tam amacını bilmesekte Bunun Houser’dan yeni bir girişim olduğu açık, ancak şirketin olası ölçeği ve kapsamı net değil. Oyun alanında yer almaya hazır gibi görünse de, bunun Houser’dan yeni bir oyun geliştiricisi olduğunun garantisi yok. Bunun bir danışmanlık veya tamamen başka bir şey olması tamamen mümkündür. Bununla birlikte, Endole iş rehberinde şirket “hazır interaktif eğlence ve eğlence yazılımı geliştirme” olarak sınıflandırılmıştır.

Houser her ne yapıyorsa büyük ilgi uyandıracak. Çoğu Rockstar oyununda yapımcı olmasının yanı sıra GTA ve Red Dead Redemption serilerinin beyni olarak kabul edilen Houser, her iki serideki her oyunda da yazdı. 

Dan Houser , geçen yılın Şubat ayında Take-Two Interactive’den ayrıldı ve Rockstar’ı yönetmesi için kardeşi Sam Houser’ı geride bıraktı. Dan Houser henüz ortaya çıkmadı, ancak bu, neler yapabileceğine dair ilk ipucu. Tüm dünyadaki en etkili geliştiricilerden biri olan Rockstar Games’in yapımında büyük bir eli vardı. Grand Theft Auto’nun tüm zamanların en karlı fikri mülkiyetlerinden biri haline gelmesine bu kadar dahil olmak, hem hayranlardan hem de yatırımcılardan ilgi uyandıracaktır.

Bu, oyun geliştirmeye ciddi bir girişim olarak sonuçlanırsa, Houser’ın Rockstar’dan zincirsiz neler ürettiğini görmek çok ilginç olacak. Bununla birlikte, bu şirket için çok erken günler gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: