Sektör uzmanlarından birinin iddiasına göre Battlefield 6, Battlefield 3’ten “büyük ölçüde benzerlik gösterebilir”

Battlefield 6’nın haritalarının “128 oyuncu göz önünde bulundurularak” tasarlandığı iddia ediliyor

Battlefield 6 Tom Henderson göre, Battlefield 3 ile “ağır etkilenmiş” olabilir.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda Henderson, bir sonraki Battlefield oyunu hakkında şimdiye kadar bildiklerini iddia ettikleri tüm ayrıntıları özetliyor. Ya Battlefield 6 ya da sadece Battlefield olarak adlandırılacağını tahmin eden Henderson, bir sonraki oyunun “Battlefield 3’ten büyük ölçüde etkilendiğini” ve “biraz yumuşak bir yeniden başlatma” olacağını söylüyor. 

Henderson, Battlefield 6’nın PC, PS5 ve Xbox Series X’in yanı sıra PS4 ve Xbox One’daki modern ayarına döneceğini iddia ederek geçmişte Twitter’da aynı iddiayı yapmıştı . Bunun yumuşak bir yeniden başlatma olacağına dair öneri yapılırken, Henderson tam bir Battlefield 3 remaster hakkında tur yapan söylentilere değiniyor ve bunun doğru olduğunu gösteren hiçbir “somut kanıt” olmadığını söylüyor.

Daha önce, sektör içinden bir kişi, Battlefield 6’nın 128 oyuncu haritası içereceğini de söylemişti . Henderson, oyunun bu tarafı hakkında daha fazla ayrıntıya girerek, haritaların “akılda yaklaşık 128 oyuncu ile tasarlandığını” söylüyor, ancak bunun her bir oyun modunda 128 oyuncunun oynayacağı anlamına gelmediğini ekliyor. Henderson, “Bunun yerine, standart 32 v 32 modlarının olacağı söylendi,” diyor. “Ancak, çok daha fazla oyuncuya karşı savaşmak isteyen oyuncular için, oyuna daha yüksek oyuncu modlarının gelmesini beklemeleri gerekir.”

EA, şimdiye kadar Battlefield cephesinde nispeten sessiz kaldı.

Elbette, bir tutam tuzla içeriden bilgi almak her zaman en iyisidir ve Henderson videoda bahsedilen her şeyin değişebileceğini söylüyor, ancak kesinlikle bir sonraki Battlefield unvanının olası yönü hakkında bazı ilginç fikirler sunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: