Sosyal Medyanın Gündemine Oturan Save Ralph Aslında Ne ?

Son birkaç gündür sosyal medyanın gündeminde, Türkçe karşılığı Ralph’i Kurtar olan Save Ralph adlı kısa film yer alıyor. Ralph adında bir deney tavşanına yer verilen bu kısa film, özellikle kozmetik markalarının tercih ettiği hayvanlar üzerinde test yapma zorbalığına dikkat çekiyor. 

Filmin seslendirme kadrosunda ise yıldız isimler buluştu. Bir Deneklik yapan bir tavşanın anlattığı hikayede, tavşan Ralph karakterini, ünlü yönetmen ve oyuncu Taika Waititi seslendiriyor. Seslendirme kadrosunda ayrıca Zac Efron, Ricky Gervais, ve Olivia Munn başı çekiyor. Tricia Helfer, Pom Klementieff ve Rodrigo Santoro’nun da seslendirme kadrosunda yer aldığı kısa film, Humane Society International‘ın başlattığı kampanya ile başladı.The Humane Society of the United States adlı kuruluşun yayınladığı kısa film, dakikalar içerisinde sosyal medya üzerinde dikkat çekti.

Ralph adında bir tavşanın gündelik yaşamına odaklanan kısa film, aslında ilk başta insan figürüyle donanmış olan tavşanın ev yaşamıyla başlıyor. Ancak daha sonra işine giden tavşan, acımasız dünyada denek olarak çalıştığı laboratuara götürülüyor. Kulağı ve gözünde sorunlar yaşayan tavşan Ralph’in acı hikayesine de ironilerle dolu bir bakış atılmış olunuyor. Film, güzellik için hayvanların acı çekmemesi ve ölmemeleri için önemli bir söz söyleyerek sona eriyor.

TAVŞAN NEDEN DENEY HAYVANI OLARAK KULLANILIR?

Tavşan, uysal, temiz ve sessiz bir hayvan olması nedeniyle deney hayvanı olarak kullanılmaktadır. Bakımı fazla güçlük göstermemesi dolayısıyla deney hayvanı olarak öne çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: