Stranger Things 4.Sezon, Netflix’in Kendi X-Men Hikayesini mi Yapıyor ?

Stranger Things her zaman Netflix’in X-Men versiyonu olduğu söyleniyor.Stranger Things 4. sezon Netflix’in kendi X-Men hikayesini anlatacak gibi görünüyor. Duffer kardeşler X-Men’e olan aşklarını hiçbir zaman gizlememişlerdir . Dustin, Eleven Profesör X gibi bir mutant olabileceğini ileri sürmüştü Stranger Things 4.sezon bölüm 1 “Hellfire Kulübü,” Bir klasik bir X-Men kötü adam grubuna gönderme yapıldı.

Stranger Things 4. Sezonda Başka Süper güçlü Çocuklar Var

Şimdiye kadar,  Stranger Things gerçekten süper güçlü bir çocuğun hikayesiydi – eleven, en güçlü, zirvesindeyken gerçeklik dokusundaki gözyaşlarını açıp mühürleyebilen; Eleven’in saf saf gücünün kanıtı: Stranger Things 3. sezonda Ruslar tarafından inşa edilen tüm ekipman,  Eleven’in tek başına zihninin gücüyle yaptığını yapmaya ve Upside-Down’a bir Kapı yaratmaya yönelik bir girişimdi. Ancak Stranger Things 4. sezon fragmanı  , Dr. Brenner tarafından denenen diğer çocuklara odaklanmak için geçmişe dönük bir video yayınlandı.

Hawkins Laboratuarında denenen diğer çocuklar olabilirler; Bağlantılar, empatik Üçlü, bilişsel Altı ve olası pirokinetik Dokuz gibi bir dizi başka test konusunu tanıttı, 2. sezon ise illüzyon-teker Kali, yani Sekiz’i tanıttı. Alternatif olarak, bu çocuklar, Demogorgon saldırısı sırasında ölümünün sahte olduğu için son birkaç yıl içinde Dr. Brenner tarafından teşhis edilmiş olabilir ve başka bir tesisi yönetiyor olabilir. Bu çocukların doğası ne olursa olsun – ister hala çocuk olsunlar, isterse teaser bir geri dönüştü ve şimdi büyüdüler – bu teaser, Stranger Things’in odak noktasını değiştirmek üzere olduğunu gösteriyor  . Çok daha fazla süper insanla tanışma zamanı.

Hawkins Enstitüsü, X-Men çizgi romanlarında Charles Xavier’ın Üstün Yetenekli Gençler Okulu’nun karanlık bir yansıması olarak görülüyor. Xavier mutant arkadaşlarına güçlerini en iyi nasıl kontrol edeceklerini öğretmeye çalışan bir mutantken, Dr. Brenner yetenekli bireyleri silah haline getirmek isteyen bir insandır.

X-Men Güçlerini Daima Sinerji Oluşturdu

X-Men çizgi romanlarında Profesör Xavier, eğitiminin çoğunu Tehlike Odası adlı bir tesiste yapıyor. Bu bir savaş ortamı olsa da, asıl amaç mutantları güçlerini birlikte kullanmaya teşvik etmektir. Bilimsel bir bakış açısıyla, Xavier’ın en büyük amacı her zaman mutantların birlikte çalışıp mutant ” devreler ” dediği şeyi yaratmanın yollarını bulmak olmuştur ve bu tür devrelerin tam potansiyeli Jonathan Hickman’ın şu anki X-Men çizgi romanında gösterilmiştir. Aralık. Orada, beş X-Men, milyonlarca ölü mutantı diriltmek için güçlerini ve Cerebro teknolojisini birleştirerek tam anlamıyla ölümü fethetti ; başka bir devre, Yaratılışın özünü geri alarak Çokluevrenin kendi kalbine baskın yapabildi. Potansiyel gerçekten nefes kesici. Şimdiye kadar, Dr. Brenner test denekleri üzerinde tecrit edilmiş deneyler yapıyor, onlara bireyler gibi davranıyor ve asla X-Men mutant devrelerine benzer bir şey yaratmaya çalışmıyor gibi görünüyordu. Ancak  Stranger Things 4. sezon teaser’ı gösteriyor ki, bu çoğunlukla Eleven için geçerliyken, Brenner’ın çocuklarını güçlerini birleştirmeye ikna ettiği zamanlar da var – ya da bu sınıf şu an ise, vardır. Bu deneklerin birlikte neler başarabileceğini görmek büyüleyici olacak.

Böyle Bir Sinerjiden Eleven’a Ne Kazandırır?

Tüm bunlar, Eleven’in kendisinin olağanüstü yeteneklerini ister Hawkins’ten ister başka bir yerden diğer test deneklerininkilerle sinerji oluşturup oluşturmayacağına dair ilginç soruyu gündeme getiriyor. Stranger Things 4. sezonunda Mind-Flayer ile karşılaşmasının ardından kaybolan güçlerini geri kazandıran, kavramsal olarak benzer bir “devre” içindeki yeri olabilir  . Bu, Duffer kardeşler için akıllıca bir yaklaşım olurdu, çünkü Bağımsızlığından zevk alan Eleven’i, gerçekten daha büyük bir bütünün parçası olması gereken zamanlar olduğunu gerçekten kabul etmeye zorlar  .

Eleven’ın yeteneklerini geri kazanacağını varsaymak güvenlidir , çünkü süper güçlü bir Eleven’ın olmadığı bir Stranger Things sezonu fikri  akla yatkın değil. Ancak bu olursa, güçlerini başkalarıyla uyum içinde kullanabilirdi ve bu, her zamankinden daha fazlasını başarabileceği anlamına gelirdi. Eleven’in güçlerinin kapsamı ve nefes kesici menzili göz önüne alındığında, hangi becerilere sahip olabileceğini söylemek imkansızdır (ve aslında, kısmen birlikte çalıştığı diğer test konularının neler yapabileceğine de bağlı olacaktır). Ancak bu, Eleven’in hem Dr. Brenner hem de Rus düşmanları içerecek bir sezonda ihtiyaç duyduğu türden bir avantaj olabilir. Ayrıca, Stranger Things’i dönüştürmenin son adımı olacaktı. gerçek bir X-Men analoğuna dönüştü, çünkü Eleven artık yalnız olmayacaktı; bir takımın parçası olacaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: