THE FALCON AND THE WİNTER SOLDİER 1. BÖLÜM İNCELEMESİ: “ŞİMDİYE KADARKİ EN KÖKLÜ MARVEL SERİSİ”

Uyarı: Bu Falcon and the Winter Soldier 1. bölüm incelemesi spoiler içeriyor.

Hala Amerikan silahlı kuvvetleri için kötü adamlarla savaşan Sam Wilson, beş yıldır yok ve dünya değişti. Kız kardeşi artık parasal olaraka durumları iyi değil ve aile gemisini kaybetmek üzere. Sam, Avengers olduğu için bir bankayı onlara borç vermeye ikna edebileceğini düşünüyor, ama böyle bir şans yok. Falcon olmak sizi sadece bir yere kadar götürür, banka memuru Sam’i nereden tanıdığını tam olarak tespit etmek için çabalar.

Bu arada Bucky Barnes, büyük TSSB krizlerinden muzdariptir ve kabuslarını tartışmak için terapi seanslarına katılır – Kış Askeri olarak korkunç geçmiş yaşamının hatıraları. Bucky büyük bir suçluluk hisseder, kahraman günlerini telafi etmeye çalışarak ve eski bir kurbanın babasını öğle yemeğine götürerek geçirir.

Şimdiden Falcon ve Winter Soldier, MCU’nun bir süredir olduğundan daha samimi ve sevecen biri olarak karşımıza çıkıyor. İlk 42 dakika boyunca, bu iki karaktere, özellikle de Sam’e daha yakından bakıyoruz ve bu, dizinin ana çekiminin temelini oluşturuyor.

Thanos sonra dünyanın daha iyi durumda olduğuna inanan ve ülkeler arasındaki sınırları yıkmak isteyen terörist bir grup oluşuyor . 

Ve Sonra asıl olan olay Kaptan Amerika’nın mirası var. Steve Rodgers resmi olarak Sam Wilson’a kalkanını verdi , sembolün Steve ile emekliye ayrılması gerektiğine dair çok kamuya açık bir açıklama yapmaya karar verdi. Rhodey katılımda – bu birbirine bağlı dünyanın bir hatırlatıcısı – ve işlerin o kadar basit olmadığına dair bir uyarı sunuyor.

Ve dizisin ilk bölüm sonunda Amerikan Hükümeti yeni bir Kaptan Amerika’yı tanıtır

Bölüm, film tarzı bir kovalamacayla başlıyor. Bir Marvel filmine benzer bir dizi söz duymuştuk ve kesinlikle ilk bölümde bunu yapıyorlar. Bu temelli dizide kesinlikle çok fazla söz var ve hem Anthony Mackie hem de Sebastian Stan burada harika. Ve dizi ilerlemesi güzel ve yolunda giderse MCU’ya epeyce bir katkıları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: