Tom Holland, Robert Downey Jr.’ın Örümcek Adam Seçmelerini Nasıl Salladığını Anlatıyor

Robert Downey Jr., Captain America Civil War’daki Spider-Man rolüyle Tom Holland’ın seçmelerinde işleri sarstı; Neyse ki, Holland yetişebildi.

Tom Holland, Marvel Sinematik Evreninin Örümcek Adamı seçmelerine katıldığı sırada Robert Downey Jr. ile yaptığı ekran testini hatırlıyor . Marvel Studios ve Sony Pictures Entertainment, kahramanın haklarını paylaşmak için bir anlaşma imzaladıktan sonra, oyuncu Kaptan Amerika: İç Savaş’ta Peter Parker’ı çıkış yaptı . Oradan, Spider-Man: Homecoming,  Avengers: Infinity War ,  Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home’da dört kez daha yer aldı  . 

Örümcek Adam’ın MCU’daki yayının çoğu, Iron Man ile olan ilişkisiyle bağlantılı. Dahinin ardından bile, milyarder Endgame’de fedakar bir oyun oynadıktan sonra öldü , varlığı , Peter’ın akıl hocasını kaybetme ve geride bıraktığı mirasla boğuşma konusundaki kederi ile başa çıktığı için Evden Uzakta göründü. Her şey  , Tony’nin Peter’ı Team Captain America ile savaşırken Team Iron Man için işe almasıyla İç Savaş’taki ilk girişleriyle başladı . Bu göz önüne alındığında, Marvel Studios’un rolü verirken gelecekteki Spider-Man’in ekranda Downey ile nasıl oynayacağını görmek istemesi mantıklıydı.

Neyse ki Holland için Örümcek Adam seçmelerinde Downey ona sert bir top atıp doğaçlama yapmaya başladığında bile başarılı oldu. Variety ‘s Actors on Actors’da MCU yıldızı Daniel Kaluuya’ya söylediği gibi ajanlarının senaryoya bağlı kalmasını söylemesinin bir faydası olmadı  .

“Temsilcilerim bana Marvel’in kelimeleri tam olarak öğrenmenizi sevdiğini söyledi – doğaçlama yapamazsınız. Ve sonra, ilk çekimde Downey sahneyi tamamen değiştirdi. Birbirimizle riff yapmaya başladık ve demek istediğim biraz sik, daha sonra annemi aradım ve ‘Sanırım anladım’ dedim. “

Peter ve Tony’nin dinamiği en bütünleyici unsurlardan biridir – MCU’da izlemesi en eğlenceli olanı da cabası. Her ikisi de tartışmalı olarak bundan faydalandı: Peter, Örümcek Adam olma ve daha büyük süper kahraman evreninin bir parçası olarak daha rahat olma konusunda rehberlik ediyor ve Tony, sonunda kendisini baba olmaya hazırlayan babalığı öğreniyor. Ayrıca babası Howard Stark’ın kusurlarıyla yüzleşmesine de yardımcı oldu. Kuşkusuz, Örümcek Adam’ın kendi kahramanı olması gerektiğini savunarak Marvel Studios’un ilişkilerini nasıl kullandığına herkes hayran değildir . Diyelim ki, franchise’ın bunu nasıl abartmış olabileceğine dair bir tartışma var, Downey ve Holland’ı eşleştirmek sadece mantıklıydı, özellikle de bu hikayenin kanıtladığı gibi inanılmaz kimyaya sahip oldukları için.

2019’da Marvel Studios ve Sony Pictures Entertainment arasında yaşanan kısa bir çatışmanın ardından Holland’ın Spider-Man’i MCU’dan neredeyse çekildi. Neyse ki, öngörülebilir bir gelecekte wall-crawler’ı franchise’da tutacak yeni bir anlaşma yapabildiler. Bu, Marvel’e, Iron Man’in çoktan gitmesiyle nihayet Spider-Man’i kendi kahramanı olarak kurma fırsatı verir . Bu özellikle mümkün, çünkü  Spider-Man 3 , franchise’ın çoklu evreni için bir köşe taşı olacak .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: