Tüm zamanların en iyi 14 Noel filmi

14.Jack Frost (1998)

Film: Şimdiye kadarki en sofistike festival filmi olmayabilir, ancak Jack Frost’un çok eğlenceli olduğunu inkar edemezsiniz. Turne yapan bir müzisyen Jack (Michael Keaton), bir araba kazasında trajik bir şekilde öldükten bir yıl sonra bir kardan adam olarak reenkarne edildiğinde oğluyla ilişkisinde ikinci bir şans elde ediyor… bak, senaristlerin de Noel’e ihtiyacı var. 

Neredeyse gülünç önermeye rağmen, Jack Frost, asla mümkün olmadığını düşündüğünüz bir şekilde kalbinizin iplerini çekecek. Bazı yerlerde üzücü olsa da, Noel sonrası tembel bir öğleden sonra öğle yemeği için mükemmel olan, eğlenceyi seven bir film. Ailenizle izleyin ve kısa sürede birbirinize sarılıp ağlayacaksınız.

13.Evde Yalnız 2: New York’ta Kayıp (1992)

Film:  Oğlunu yanlışlıkla bir değil iki kez terk eden insanların ebeveynlik becerilerini gerçekten sorgulamanız gerekiyor. Zavallı küçük Kevin (Macaulay Culkin) Büyük Elma’ya uçarken, ailesinin geri kalanı tatil için güneşli Florida’ya gider. Kurtarılmayı beklerken, küçük yaramaz bir kez daha bir çift soyguncuya (Joe Pesci ve Daniel Stern’den Harry ve Marv) ağır yaralanmalara neden olur ve belirli bir eski ABD Başkanından talimat alır. 

En Noel anı: En Noel Anı: Kevin McCallister (Macauley Culkin) annesi ile Rockefeller Center Noel Ağacı altında yeniden bir araya geldi.

Film:  Oğlunu yanlışlıkla bir değil iki kez terk eden insanların ebeveynlik becerilerini gerçekten sorgulamanız gerekiyor. Zavallı küçük Kevin (Macaulay Culkin) Büyük Elma’ya uçarken, ailesinin geri kalanı tatil için güneşli Florida’ya gider. Kurtarılmayı beklerken, küçük yaramaz bir kez daha bir çift soyguncuya (Joe Pesci ve Daniel Stern’den Harry ve Marv) ağır yaralanmalara neden olur ve belirli bir eski ABD Başkanından talimat alır. 

En Noel anı: En Noel Anı: Kevin McCallister (Macauley Culkin) annesi ile Rockefeller Center Noel Ağacı altında yeniden bir araya geldi.

12.Tatil (2006)

Film: Airbnb’den önceki bir dönemde ev değişimi vardı. Artık eski moda uygulama The Holiday’in merkezinde yer alıyor. İki kişiyi rutin bir singletonda (Kate Winslet ve Cameron Diaz) aniden transatlantik bir geçiş tatiline karar veren şenlikli bir romantik komedi. 

11.Klaus

Film: Klaus, Netflix’in ilk orijinal animasyon filmi olma onuruna sahiptir. Bir Noel filmine gitmeleri mantıklıdır, çünkü her zaman tatil temalı animasyonların bu kadar zamana dayanan bir geleneği olmuştur – Rudolph the Red-Nosed Reindeer’ın veya 1982’nin The Snowman’ın 1964’ün stop-motion versiyonunu düşünün. Bu film, Noel Baba için münzevi bir oyuncakçıyla arkadaş olan bir postacı ile ilgili yeni bir başlangıç ​​hikayesi sunuyor. Klaus gerçekten geleceğin bir klasiğinin yapımlarına sahip. 90’ların Disney Rönesansına geri dönen tatlı bir duygusallıkla, kesinlikle muhteşem görünen geleneksel animasyonlu bir film. 

10.Arthur Noel

Film: Noel Baba efsanesine başarıyla yükseltme yapan Aardman ve Sony’nin CG animasyonu, Clauses’taki büyük gecenin taleplerini detaylandırarak icatla dolup taşıyor. S-1 uzay aracı askeri hassasiyetle çalışıyor, ancak bir hediye teslim edilmediğinde günü ve sezonun ruhunu kurtarmak gawky torunu Arthur’a (James McAvoy) kalmış. İngilizlerin en iyi seslendirme kadrosunun (Bill Nighy, Jim Broadbent, Hugh Laurie) seslendirdiği çok kuşaklı Noel babalar, Arthur’un süveteri kadar renkli ve sıcak keyifli bir kapara ışıltı katıyor.

9.Noel Baba (1994)

Film:  Babanın Noel Baba’ya dönüşmesinden daha iyi olamaz, değil mi? Babası Scott Calvin (Tim Allen) yanlışlıkla Noel Baba’yı öldürüp onun yerini almak zorunda kaldığında genç Charlie’ye (Eric Lloyd) olan budur. Yine de bir gecede olmaz … Noel Baba’ya göre – bir sözleşmedeki gibi, Noel Baba’yı kim öldürürse yeni Noel Baba olur – Scott’ın, ayrılmadan önce işlerini düzene sokması için bir yılı vardır. Kuzey Kutbu kalıcı olarak. Tek sorun, hepsinin rüya olduğunu düşünmesidir, bu da Charlie’nin Noel zamanında Noel Baba olduğuna onu ikna etmek olduğu anlamına gelir. 

Kalpleri ısıtan hikayesi ve Allen’ın alaycı Scott olarak mükemmel dönüşü hem mükemmel, ancak Noel Baba’yı şimdiye kadarki en iyi Noel filmlerinden biri yapan gerçekten set ve kostüm tasarımı. Kuzey Kutbu’nun daha büyülü bir tasvirini bulmanız için size meydan okuyoruz.

8.Gözler Tamamen Kapalı (1999)

Eyes Wide Shut filminin her sahnesinde bir Noel ağacı var, ancak bununla ilgili pek şenlikli değil. Stanley Kubrick’in kuğu şarkısı, her şeye sahip olan adam bile Bill Harford (Tom Cruise) biraz fazladan bulmak için uzaklaşırken, hediye verme konusunda ironik bir yansıma sağlıyor. Nicole Kidman, Alice Harford rolünde başarılıdır, ancak Eyes Wide Shut ile ilgili en akılda kalan şey, Cruise’s Bill’in gittiği keyifsiz maskeli partidir. Saf sinematik ikonografi.

7.Kutup Ekspresi (2004)

Film: Polar Express’e adım atın! Kuzey Kutbu’na yolculuğa çıkan muazzam bir tren olan The Express’in neşeli şefi olarak ses kadrosuna da liderlik eden Tom Hanks’ın çarpıcı bir hareket yakalama performansına sahip görkemli bir CGI animasyonu. 

Biraz şaşkın ve uzun, dolambaçlı treniyle ve yolculuğun gizemli noktasıyla garip bir rüya mantığı unsuruna sahip. Ancak, biraz esrarengiz CGI’yi geçtiğinizde, Polar Express her yaş için eğlencelidir. Herkesin beklediği kadar başarılı olmasa da, artık yaygın olarak küçük bir klasik olarak kabul ediliyor ve çocuklardan büyükannenize kadar herkesi mutlu edecek bir şey arıyorsanız, bu konuda yanlış gitmeyeceksiniz.

6.Fanny ve Alexander (1982)

Film: Bunu izlemek için Noel Günü’ne oturun ve kendinizi hala Boxing Day geldiğinde TV karşısında otururken bulabilirsiniz. Ingmar Bergman’ın 20. yüzyılın başlarındaki İsveçli bir ailenin dünyayı itibarlı çocukların gözünden gören destansı tarihçesinin uzunluğu budur. Kaçınılmaz olarak, çocukların en çok hatırladığı şeyin Noel ve aile olduğunu görmeye geliyoruz. Bu, altı Oscar’a aday gösterilen (dört ödül kazanan) birkaç filmden biri. Yine de, beş saatten fazla süren harika TV versiyonu yerine teatral versiyonu 182 dakikada izlemek isteyebilirsiniz.

5.Carol (2015)

Film:  Todd Haynes’in yemyeşil, muhteşem lezbiyen romantizmi 1952 Noel sezonunda ortaya çıkıyor. Carol (Cate Blanchett) ilk kez Therese (Rooney Mara) ile tanışırken – yanlışlıkla ya da kasıtlı olarak – hediye alışverişi yaparken arkasında bir çift eldiven bırakıyor. Carol zor bir boşanma sürecinden geçiyor, kocası “ahlak hükmünü” kullanmakla ve oğlunun tam velayetini alabilmek için eşcinselliğini ifşa etmekle tehdit ediyor. Carol ve Therese, ilişkilerini bir sır olarak saklamak zorunda kalır. 

Carol, modern bir Noel klasiği olarak statüsünü fazlasıyla hak ediyor. Sadece yıkıcı derecede romantik değil, aynı zamanda sezon için giyinmiş büyük mağazaları hatırlatan zengin, sıcak bir ışıltı ve sade bir zarafete sahip. Evdeki her Noel’in kaçınılmaz olarak kaosa dönüştüğünü düşünürsek, bayramları dokuzlara kadar giyinerek ve ökseotunun altında martini içmekle geçirmeyi hayal etmek güzel. 

4.Bir Noel Hikayesi (1983)

Film: 1974’te yönetmen Bob Clark, proto-slasher Black Christmas ile Noel’i ürkütücü yaptı. Dokuz yıl sonra, Jean Shepherd’ın büyüyen masallarının 40’lı yıllara dayanan uyarlaması daha nostaljik, aile merkezli bir bakış açısı sunarak hicivleri güçlendirerek keskinleştirdi. Peter Billingsley, Noel Baba’dan umutsuzca bir havalı tüfek isteyen dokuz yaşındaki Ralphie’yi canlandırıyor. Melinda Dillon ve Darren McGavin ebeveyn olarak kararlı bir şekilde destek verirken, Clark’ın çocuk gözü hikayeleri çocukların mevsimsel olarak yükselen duygularını etkiliyor: bazen düzensiz, bazen neşeyle dolgun, Clark’ın kendine özgü “düşük bütçeli şansı” Noel şişeleniyor. Bu, Amerika’da yıllık bir olaydır, ancak tuhaftır ki, alaycı gerçekçiliğine rağmen Britanya’da asla kalkmaz.

3.Kara Noel (1974)

Film: Noel gibi hissettiren gerçekten ne biliyor musunuz ? Eski moda bir slasher – sevdiklerinizi biraz daha yaklaştırmanız için olsa. Kara Noel’i kesinlikle çocuklarla veya büyükanne ve büyükbabanızla izlemek istemezsiniz , ancak bu kült korku filmi koltuk kenarındaki korkuları cesur ahlaksızlıkla birleştirir (ilk kurbanlardan biri hamile) ve her karakteri risk altında bırakır. Maskeli bir katil, yıllık tatil partileri sırasında bir kız öğrenci yurdunun kızlarını korkuturken, şenlikli stalk ‘n’ slash geleneğini tarzıyla başlatan Kara Noel türünün en iyisi olmaya devam ediyor. Katilin geride bıraktığı cesetlerin izleri, hayatta kalanların ruhunu hafifletebilirken, Noel’inizi unutulmaz kılacaktır.

2.Elf (2003)

Film: En iyi Noel filmleri listesinde ilk beş sırayı hak eden pek çok modern festival filmi yok, ancak Elf, kalıcı bir klasiğin tüm özelliklerini taşıyor. Will Ferrel’in, New York’un zorlu modern sokaklarıyla çelişen, önlenemez derecede iyimser bir Elf olan Buddy rolünde parıldayan, sinik olmayan bir çekicilik var. Noel Baba’nın elflerinden birinin yetiştirdiği bir insan olan Buddy, sıradan bir elf değildir ve sonunda nedenini anladığında, biyolojik ailesini bulmak için büyük kente doğru yola çıkar. 

Buddy’nin aptal ama sevimli elf rolüyle Ferrell’e ana akım çıkış rolünü hediye eden Buddy’nin sevimli aptallığı, sonunda bulduğu acımasız gerçek babası Walter’a (James Caan) karşı koyar. Bu, Ferrell’in mutlak en iyisidir ve Elf’in en iyi Noel filmlerinden biri olmasının nedeni, karakterinin bize Noel konusunda bu kadar heyecanlı olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlatmasıdır .

1.Evde Yalnız (1990)

Film: 90’larda piyasaya sürüldüğünden bu yana şenlikli bir elyaf olan Home Alone, sadeliğinde dahidir. McCallister ailesi tatil için gidiyor ve çok sayıda çocuğu olan iyi organize olmuş aileler gibi, hiçbir şeyi unutmadıklarından emin olmak için bir kontrol listesi var. Biletler? Kontrol. Hediyeler? Kontrol. Çocuklar? Kahretsin, Kevin’ı unuttular. 

Endişelenmeyin, terk edilmiş çocuk Kevin (Macaulay Culkin) yatağa zıplayarak ve kardeşinin odasını çöpe atıp birkaç hırsızın Noel’ini mahvetmesine izin vermekle çok meşgul – tehlikeli başörtüsü ve şakşak kazaları komik hale getirin etki. Home Alone, Kevin’in tıraş sonrası korkusundan Marv’ın tüm yüzünde demir yanmasına kadar ikonik anlarla dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: