Yabancı Dünyalarda Yaşam Mı Bulmak İstermisiniz ? Eğer Cevabınız Evetse Bu Oyun Tam Size Göre

Yabancı Dünyalarda Yaşam Mı Bulmak İstermisiniz ? Eğer Cevabınız Evetse Bu Oyun Tam Size Göre

PBS’den yeni bir oyunda yabancı dünyalarda yaşam arayışını öğrenirken tehlikedeki uzaylıları ve kedileri kurtarın!

NOVA bilim serisinin bir parçası olan ” Exoplanet Lab ” oyunu, gençlerin ve gençlerin dış gezegenleri Dünya gibi yaşanabilir kılan şeyleri daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor . NOVA, gönderdiği bir açıklamada, oyuncular dış gezegenlerin yaşam için gerekli olan sıvı suya sahip olmasına izin veren koşulları öğreneceklerini söyledi. Oyunu oynamak ücretsizdir ve hemen web tarayıcınızda kullanılabilir. Özel eğitim modülleri, oyuncuları galakside dış gezegenlerin nasıl bulunacağını ve karakterize edileceğini ve koşullarının Dünya’dakilerle nasıl karşılaştırılacağını öğrenme yolculuğuna çıkaracak. 

“Bir dizi video ve simülasyon aracı aracılığıyla, oyuncular – oyunda ‘NOVAnauts’ olarak adlandırılır – Dünya’yı yaşam için uygun hale getiren koşulları ve Samanyolu galaksimizdeki diğer, uzak yıldız sistemlerinde neleri arayacaklarını öğreniyorlar.” açıklamasında dedi. 

“Astrofizikçiler ve gökbilimciler Moiya McTier, Clara Sousa-Silva, Anjali Tripathi, Theron Carmichael ve David Berardo, oyunda modellenen gerçek teknikleri açıklamak için görünüşe geçiyor.”

Oyuncular daha sonra gerçek bilim adamlarının “kurgusal yabancı türler için yeni evler bulmak için” çalışmalarını taklit eden bir dizi göreve başlayacaklar.

İlk görevde oyuncular, karbondioksit bakımından zengin yeni bir dünyaya yerleşmek isteyen “duyarlı fotosentetik yaratıklar” olarak tanımlanan kurgusal Plantae ile tanışacaklar. Yeni evlerin uzaylıları ayakta tutabilmesi için oyuncuların dış gezegenlerin hacmini, kütlesini ve atmosferik bileşimini bulmaları gerekecek.

Sonraki görevler, gelgitle kilitlenmiş gezegenleri (bir tarafı sürekli yıldızlarına bakan gezegenler) ve Dünya kedilerinden, köpeklerle veya insanlarla yaşama zahmetine girmeden yönetebilecekleri bir gezegen bulma talebini kapsıyor. Kalamar benzeri ve tembel hayvan benzeri uzaylı yaratıklar dahil bonus görevler için gözünüzü dört açın. Tüm dış gezegen profilleri, oyuncular için görsel bir dergide kaydedilir.

NOVA Labs yazı işleri müdürü David Condon açıklamada, “Oyunbaz öğrenmeye büyük inananlarız, öğrencilere bilim adamları gibi düşünmeleri için fırsat verirken aynı zamanda eğlenirler” dedi. “Dış gezegenler inanılmaz derecede havalı ve bu oyunla çok sayıda bilimi çok ilgi çekici bir anlatıma entegre etmenin harika bir yolunu bulduğumuzu düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: